هدر اصلی
1393/05/13 15:59:21
سرویس اقتصادی
امیری کهنوج:

بسته بندی مناسب هویت محصولات ایرانی را ارتقا می دهد/ کمبود سردخانه خرماکاران را مجبور به فروش محصول به دلالان کرد

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس گفت: نبودبسته بندی مناسب باعث شده برخی محصولات ایران به صورت بی نام و فله ای از کشور خارج شود و در صورت عدم اتخاذ سیاست‌های کارآمد، باید منتظر از دست رفتن بازارهای بین المللی بود.
بسته بندی مناسب هویت محصولات ایرانی را ارتقا می دهد/ کمبود سردخانه خرماکاران را مجبور به فروش محصول به دلالان کرد نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس گفت: نبودبسته بندی مناسب باعث شده برخی محصولات ایران به صورت بی نام و فله ای از کشور خارج شود و در صورت عدم اتخاذ سیاست‌های کارآمد، باید منتظر از دست رفتن بازارهای بین المللی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/53495.jpg بسته,بندی,مناسب,هویت,محصولات,ایرانی,را,ارتقا,می,دهد/,کمبود,سردخانه,خرماکاران,,را,مجبور,به,فروش,محصول,به,دلالان,کرد Icana

محمدرضا امیری کهنوج در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ورود خرمای ایرانی با برند فرانسوی به بازارهای جهانی گفت: در صورتی که تدابیر لازم برای این معضل اندیشیده نشود خرما هم وضعیتی مشابه زعفران پیدا خواهد کرد که این موضوع یک فاجعه به شمار می رود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: بود بسته بندی مناسب باعث شده برخی محصولات ایرانی به صورت فله و بی نام از کشور خارج و با بسته بندی های شکیل و برندهای مختلف از سایر کشورها، وارد بازار جهانی شود.

وی تصریح کرد: تا زمانی که صنایع تبدیلی و بسته بندی توسعه نیابد هرروز باید منتظر اتفاقات جدید باشیم، دیروز زعفران، امروز خرما و فردا هم سایر محصولات، پس عمده تلاش مسئولین باید رونق صنایع بسته بندی و توسعه آن باشد.

وی ادامه داد: همچنین مورد دیگری که کمتر به آن توجه می شود کمبود سردخانه است، به نحوی که برای 400 هزار تن خرمای کرمان، تنها به میزان 100 هزار تن سردخانه وجود دارد و خرما کار مجبور به فروش باقیمانده محصولات به هر قیمتی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم بیان کرد: خرما کار در صورتی که محصول خود را به صورت تازه روانه بازار نکند یا به دلال نفروشد، باید منتظر خراب شدن محصولات بماند، از این رو مجبور به واگذاری محصول با قیمت های پایین است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: اکنون دلالان محصولات کشاورز را با قیمت بسیار پایین تر پیش خرید می کنند و با صادرات آن به سایر کشورها، سودهای کلان به جیب می زنند، برخی کشورها نیز این محصولات را با برند کشورهای خود روانه بازارهای جهانی می کنند.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس گفت: دولت می تواند با خرید تضمینی محصولات کشاورزی و حمایت از سرمایه داران علاقه مند به صنعت بسته بندی، نام خرمای ایران را در جهان زنده نگه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet