هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نعمتی مطرح کرد:

14 میلیون تن سیمان دپو شده در انبارها/ احتمال خروج 20 کارخانه سیمان از مدار تولید تا پایان سال

سرویس اقتصادی
عضو هیات رئیسه مجلس مقدار سیمان دپو شده در انبارها را 14 میلیون تن اعلام کرد و گفت: میزان دپوی سیمان تا پایان سال به 20 میلیون تن می رسد که به معنی از مدار خارج شدن 20 کارخانه تولید سیمان است، از این رو باید با اقدامات کارشناسی، راهکاری برای این مازاد تولید پیدا کرد.
دوشنبه 13 مرداد 1393 ساعت 13:29
14 میلیون تن سیمان دپو شده در انبارها/ احتمال خروج 20 کارخانه سیمان از مدار تولید تا پایان سال عضو هیات رئیسه مجلس مقدار سیمان دپو شده در انبارها را 14 میلیون تن اعلام کرد و گفت: میزان دپوی سیمان تا پایان سال به 20 میلیون تن می رسد که به معنی از مدار خارج شدن 20 کارخانه تولید سیمان است، از این رو باید با اقدامات کارشناسی، راهکاری برای این مازاد تولید پیدا کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/75558.jpg 14,میلیون,تن,سیمان,دپو,شده,در,انبارها/,احتمال,خروج,20,کارخانه,سیمان,از,مدار,تولید,تا,پایان,سال Icana

بهروز نعمتی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،در خصوص ورود سیمان به بورس کالا،گفت: عرضه سیمان در بورس کالا اقدام بسیار مفیدی است، اما این سوال مطرح می شود که آیا شرایط برای این اقدام وجود دارد یا خیر، چرا که سیمان یک کالای حجیم بوده و شرایط جابجایی آن دشوار است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: مورد دیگر اینکه هم اکنون 14 میلیون تن سیمان مازاد در انبارها وجود دارد و با این شرایط، بورس کالا نمی تواند کمکی به تولیدکنندگان سیمان داشته باشد.

وی تصریح کرد: دپوی این میزان سیمان خطری بزرگ برای صنعت مذکور است و به عقیده بنده، اکنون شرایط برای حضور سیمان در بورس کالا محیا نیست.

وی پیشنهاد داد که نخستین اقدام برای بهبود وضعیت تغییر الگوی مصرف سیمان در کشور است و گفت: همچنین در بحث راه سازی باید به شدت فعال شد و در این زمینه مقرر شده که هفته آینده اعضای انجمن صنعت سیمان، جلسه ای را با وزیر راه و شهرسازی برگزار کنند تا برای کارخانه های سیمان برنامه ریزی شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با ادامه روند کنونی، میزان دپوی سیمان تا پایان سال به 20 میلیون تن می رسد که به معنی از مدار خارج شدن 20 کارخانه تولید سیمان است، از این رو باید با اقدامات کارشناسی، راهکاری برای این مازاد تولید پیدا کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس  بیان کرد: قیمت محصول در بورس کالا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود و زمانی که عرضه بیش از تقاضا باشد قیمت از نرخ واقعی کمتر شده و تولیدکننده متضرر می شود، از این رو باید بر مبنای شرایط عمل کرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس در رابطه با وضعیت صادرات نیز گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته باید تا پایان سال 3 میلیون تن سیمان به عراق صادر می شد، اما در وضعیت کنونی احتمال دستیابی به این هدف وجود ندارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000