هدر اصلی
1393/05/13 13:48:00
سرویس اقتصادی
فرهنگی مطرح کرد:

اشتهای سیری ناپذیر بانکها برای کسب سود در بازارمسکن/خانه دار شدن خانوارها در بوته فراموشی

عضو هیئت رئیسه مجلس درباره افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن در هفته اخیر،گفت: در سیاست های بانکی هیچ نوع حمایتی از خانه دار شدن مردم دیده نمی شود و تنها هدف بانک ها از حضور در بازار مسکن کسب سود است.
اشتهای سیری ناپذیر بانکها برای کسب سود در بازارمسکن/خانه دار شدن خانوارها در بوته فراموشی عضو هیئت رئیسه مجلس درباره افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن در هفته اخیر،گفت: در سیاست های بانکی هیچ نوع حمایتی از خانه دار شدن مردم دیده نمی شود و تنها هدف بانک ها از حضور در بازار مسکن کسب سود است. https://cdn.icana.ir/d/019/42985.jpg اشتهای,سیری,ناپذیر,بانکها,برای,کسب,سود,در,بازارمسکن/خانه,دار,شدن,خانوارها,در,بوته,فراموشی Icana

محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خانه ملت، گفت: باید پذیرفت وزارت راه و شهرسازی تاکنون در زمینه اقدامات حمایتی برای خانه دار شدن مردم، سیاست و برنامه روشنی ارائه نکرده این موضوع در حالی است که آخوندی در این حوزه تجربیات خوبی دارد بنابراین وزارتخانه باید برنامه جامع عملیاتی ارائه کند.

نماینده مردم تبریز، ‌اسکو و آذر شهر در مجلس شورای اسلامی درباره افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن گفت: در سیاست های بانکی از موضوع خانه دار شدن مردم هیچ نوع حمایتی نمی شود و تنها هدف بانک ها از حضور در بازار مسکن کسب سود است.

این نماینده مردم در مجلس نهم درباره تاثیرات افزایش وام مسکن افزود:  موضوع تعیین سقف وام مسکن و همچنین نحوه ارائه آن باید از سوی کارشناسان بخش اقتصاد مسکن مورد ارزیابی قرار گیرد به دلیل اینکه اشتباه در این موضوع به رشد تورم در بازار خرید و فروش خانه منتهی شود.

فرهنگی تصریح کرد: در قانون اساسی صراحتا به موضوع خانه دار کردن مردم اشاره شده که البته اگر نمایندگان بخواهند از طریق ارائه طرح این موضوع را پیگیری کنند احتمالا شورای نگهبان به دلیل مسائل قانونی طرح مذکور را رد می کند بنابراین مطلوب است که دولت به این موضوع رسیدگی کند.

وی در زمینه موضوع اخذ مالیات از خانه های خالی گفت: باید واحدهای مسکونی خالی از سکنه تعیین تکلیف شوند که برای انجام این مهم باید از خانه های خالی مالیات مضاعف اخذ شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اخذ مالیات از خانه های خالی باعث می شود که محتکران خانه های خالی خود را اجاره دهند که  با انجام این مهم عرضه مسکن در بازار افزایش می یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet