عید سعید غدیرخم
1393/05/13 15:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
روح‌الله بیگی:

نجات دریاچه ارومیه نباید سیاسی شود

نماینده مردم شهرستانهای میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید به موضوع نجات دریاچه ارومیه با عینک سیاسی نگاه کرد.
نجات دریاچه ارومیه نباید سیاسی شود نماینده مردم شهرستانهای میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید به موضوع نجات دریاچه ارومیه با عینک سیاسی نگاه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/65836.jpg نجات,دریاچه,ارومیه,نباید,سیاسی,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛حجت الاسلام روح الله بیگی اینانلو افزود: دریاچه ارومیه متعلق به هیچ گروه و یا هیچ جغرافیایی نیست بلکه متعلق به کل ایران است و تمامی جریانها، گروهها و دولت باید دست در دست هم دهند و این دریاچه را احیا کنند.

وی یادآور شد: هر لحظه که می گذرد وضعیت دریاچه بحرانی تر و خطرناکتر می شود و باید هرچه زودتر برای نجات آن اقدام های عملی انجام شود.
 
وی اضافه کرد: دولت یازدهم اولین مصوبه خود را به احیای دریاچه ارومیه اختصاص داد که این قابل تقدیر است ولی اگر این امر مجدانه پیگیری نشود فرصت احیای دریاچه از بین می رود.
 
به گفته وی اگر می خواهیم حیثیت دولت خدشه دار نشود باید این مصوبه را اجرایی کنیم.
 
نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: شنیده می شود که برای احیای دریاچه وعده 10 ساله داده می شود که این درست نیست چون تا 10 سال آینده چیزی از دریاچه ارومیه باقی نخواهد ماند و تا آن زمان تمامی نمک و شن های دریاچه در آسمان ایران اسلامی پراکنده می شوند.
 
حجت الاسلام بیگی افزود: می خواهند کیلومترها آب از سد ارس به دریاچه ارومیه بیاورند که پیشنهاد داده ایم آب سد ارس را به مناطقی از تبریز بدهند و آب زرینه رود را به دریاچه بریزند و این اصلا هزینه نیز ندارد فقط یک فلکه باز می شود.
 
وی اظهار کرد: مسوولان باید با مردم صادق باشند و در آینده مردم این منطقه با خشک شدن دریاچه ارومیه مشکل ریوی و تنفسی نیز پیدا می کنند.
 
حجت الاسلام بیگی گفت: در چهار سال آخر دولت قبلی، استان آذربایجان غربی با عقب افتادگی شدید روبه رو شد و باندبازیها سبب شد که اصلا به دریاچه ارومیه توجه نشود.
 
وی همچنین در این جلسه از توجه ویژه دولت به اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده است اشاره کرد و گفت: حمایت هدفمند از کالاها، صرفه جویی در هزینه ها، افزایش بهره وری، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، فعال سازی منابع موجود، تقویت فرهنگ جهادی و جذب سرمایه های خارجی باید در این استان مورد توجه قرار گیرد.
 
وی افزود: باید واحدهایی که در استان آذربایجان غربی به خاطر کمبود منابع مالی تعطیل شده اند را دوباره احیا تا به اشتغال جوانان کمک کنیم.
روند خشکی دریاچه ارومیه از 17 سال پیش آغاز شد که در حال حاضر به بحرانی ترین وضعیت خود یعنی خشک شدن بیش از 90 درصد وسعت آبی رسیده است.
دستور احیای دریاچه ارومیه در اوایل تیرماه سال جاری توسط رییس جمهوری ابلاغ شده است.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet