هدر اصلی
1393/05/14 09:48:25
سرویس اقتصادی

کتاب «پایش و ارزشیابی بخش کشاورزی و توسعه روستایی» منتشر شد

کتاب «پایش و ارزشیابی بخش کشاورزی و توسعه روستایی» توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی چاپ و منتشر شد.
کتاب «پایش و ارزشیابی بخش کشاورزی و توسعه روستایی» منتشر شد کتاب «پایش و ارزشیابی بخش کشاورزی و توسعه روستایی» توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی چاپ و منتشر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43911.jpg کتاب,«پایش,و,ارزشیابی,بخش,کشاورزی,و,توسعه,روستایی»,منتشر,شد Icana

 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، کتاب «پایش و ارزشیابی بخش کشاورزی و توسعه روستایی» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی چاپ و منتشر شد.

کتاب حاضر از سوی سه نهاد بین‌المللی بنیاد جهانی کمک به توسعه روستایی، فائو و بانک جهانی آن را تهیه و توسط حجت ورمزیاری و امید جمشیدی ترجمه شده است.

از این کتاب می‌توان برای طراحی نظام پایش و ارزشیابی الگوی پیشرفت و عدالت در بخش کشاورزی و توسعه روستایی کشور استفاده کرد؛ چراکه برخورداری پایش و ارزشیابی از ظرفیت پیگیری نتایج و توان آن برای استفاده از این دانش به منظور آموختن اینکه، چه چیزی اثربخش است و چه چیزی اثربخش نیست یا چگونه می‌توان امور را بهبود داد؛ تشکیلات پایش را به ابزار قدرتمندی برای بهبود فرایندها و دستاوردهای توسعه تبدیل می‌کند.

بنابر این گزارش، کتاب حاضر در پنج فصل تحت عناوین تکامل پایش و ارزشیابی در فرایند توسعه، چارچوب تحلیلی، چارچوب داده‌ای، چارچوب نهادی و تدوین راهبردی برای پایش و ارزشیابی بخش کشاورزی و توسعه روستایی، ارائه شده است. در سه پیوست انتهای کتاب نیز فهرستی از شاخص‌های اصلی، مطالعات موردی کشورهایی که از این شاخص‌ها استفاده می‌کنند و برگه امتیاز ارزیابی ظرفیت پایش و ارزشیابی آمده است.

کتاب «پایش و ارزشیابی بخش کشاورزی و توسعه روستایی» رهیافت‌هایی برای تعیین شاخص‌ها براساس اطلاعات مختلف که بیشترین ارتباط را با فعالیت‌ها، پروژه‌ها و برنامه‌های گوناگون کشاورزی و روستایی دارند و برمبنای قابلیت دسترسی به داده‌ها، پیشنهاد می‌کند.

همچنین ویژگی نوآورانه این کتاب ارائه مجموعه اساسی از شاخص‌های توسعه کشاورزی و روستایی استاندارد است که باید همه کشورها به طور منظم آنها را جمع‌آوری کنند.

این کتاب با 232 صفحه و به قیمت 100 هزار ریال منتشر شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet