هدر اصلی
1393/05/14 09:43:35
سرویس بین الملل
یوسفیان‌ملا:

نقش حیاتی حقوق‌بشر اسلامی در حمایت از مردم غزه/حقوق بشر تنها با معیارهای اسلامی قابل پذیرش است

رئیس فراکسیون حقوق‌بشر مجلس، با اشاره به نقش حیاتی حقوق‌بشر اسلامی در حمایت کشورهای مسلمان از مردم غزه، گفت: قطعا با ‌توجه این کشورها به مقوله حقوق بشر اسلامی، رژیم صهیونیستی نمی‌توانست مردم غزه را تا این حد مورد آماج حملات خود قرار دهد.
نقش حیاتی حقوق‌بشر اسلامی در حمایت از مردم غزه/حقوق بشر تنها با معیارهای اسلامی قابل پذیرش است رئیس فراکسیون حقوق‌بشر مجلس، با اشاره به نقش حیاتی حقوق‌بشر اسلامی در حمایت کشورهای مسلمان از مردم غزه، گفت: قطعا با ‌توجه این کشورها به مقوله حقوق بشر اسلامی، رژیم صهیونیستی نمی‌توانست مردم غزه را تا این حد مورد آماج حملات خود قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/75386.jpg نقش,حیاتی,حقوق‌بشر,اسلامی,در,حمایت,از,مردم,غزه/حقوق,بشر,تنها,با,معیارهای,اسلامی,قابل,پذیرش,است Icana

عزت‌الله یوسفیان‌ملادر گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن روز حقوق بشر اسلامی، گفت: قطعا نوع و نحوه رعایت حقوق بشر در کشورها به‌ انتخاب ملت‌ها و مقامات کشورها بر می‌گردد، از این‌رو ملت‌ها حق انتخاب دارند که چه قوانینی بر آن‌ها حاکم باشد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، افزود:‌ در اکتبر 1917 اتحاد جماهیر شوروی برخی تفکرات و قوانین را برای ملت خود در قالب حقوق بشر تعیین کرد که در نهایت بعد از فروپاشی این اتحاد، این قالب از قوانین لغو شد، همچنین در قاره اروپا نیز هم‌اکنون برخی نظرات و ویژگی‌ها درباره موضوع حقوق بشر وجود دارد اما در کشورهای اسلامی بسیاری از موارد موضوعی حقوق بشر با قوانین مربوطه در اروپا متفاوت است.

وی ادامه داد: به طور مثال در حقوق بشر اسلامی هیچ جایی برای مسائل غیراخلاقی مانند همجنس‌گرایی وجود ندارد و این موضوعات با روح مردم در تناقض است، اما کشورهای اروپا به‌دنبال تحمیل قوانین حقوق بشری خود بر کشورهای آسیایی به‌ویژه کشورهای اسلامی هستند، که در این شرایط ایجاد حقوق بشر اسلامی بسیار ضروری و مهم است.

یوسفیان‌ملا با تأکید بر اینکه مقوله حقوق بشر تنها با معیارهای اسلامی قابل پذیرش است، افزود: به‌طور حتم تبعیت از حقوق بشر غربی از سوی کشورهای اسلامی، این کشورها را به سمت انحطاط می‌کشاند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه نقش حقوق بشر اسلامی در شرایط کشتار مردم مسلمان غزه بسیار پررنگ و حیاتی است، تصریح کرد: متأسفانه بی‌توجهی کشورهای اسلامی به مقوله حقوق بشر اسلامی موجب تشدید مشکلات و بحران در این کشورها شده است، از این‌رو اگر این مقوله در جایگاه مناسبی قرار داشت قطعا رژیم صهیونیستی نمی‌توانست مردم غزه را تا این حد مورد آماج حملات خود قرار دهد.

وی با انتقاد از بی‌توجهی کشورهای اسلامی به موضوع نقش حقوق بشر اسلامی در بحران انسانی غزه، گفت: در شرایطی که تاکنون بیش از دو هزار نفر از مردم غزه به شهادت رسیده‌اند اغلب کشورهای اسلامی تنها نظاره‌گر بودند و حتی در بیانیه‌های خود به جای محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی، به اقدامات و سیاست‌های حماس انتقاد می‌کنند.

رئیس فراکسیون حقوق‌بشر مجلس، با اعلام اینکه حقوق بشر اسلامی هم‌اکنون در کشورهای اسلامی دارای نقشی خنثی و بی‌تأثیر است، یادآور شد: کشورهای اسلامی باید با اتکا به قوانین منطقه‌ای و بین‌المللی در جهت حمایت از مردم فلسطین اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet