اربعین حسینی
1393/05/13 15:55:15
سرویس اقتصادی
فتحی پور در دیدار با رئیس اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول:

صندوق بین المللی پول پیام رسان صلح و ثبات ایران به مسئولان جهان باشد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:صندوق بین المللی پول پیام رسان صلح و ثبات ایران به مسئولان اقتصادی و سیاسی جهان باشد.
صندوق بین المللی پول پیام رسان صلح و ثبات ایران به مسئولان جهان باشد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:صندوق بین المللی پول پیام رسان صلح و ثبات ایران به مسئولان اقتصادی و سیاسی جهان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/75538.jpg صندوق,بین,المللی,پول,پیام,رسان,صلح,و,,ثبات,ایران,به,مسئولان,جهان,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،مسعود احمد رئیس اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول صبح امروز  با آقای ارسلان فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار وگفتگو کرد.‌

در ابتدای این دیدارفتحی پور ضمن تاکید اهمیت تقویت تعامل دو جانبه ایران و صندوق بین المللی پول گفت: صندوق بین المللی پول پیام رسان صلح و دوستی و ثبات ایران به مسئولان اقتصادی و سیاسی جهان باشد.

نماینده مردم کلیبر، خدابنده و هوراند در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه استراتژیک ایران در منطقه جهان گفت: اقتصاد ایران از نظر نفت و گاز و معادن و نیروی کار متخصص در بخشهای مختلف اقتصادی در منطقه از جایگاه بالایی برخوردار است و از بازارهای مهم تولید، توزیع و مصرف به شمار می آید.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: تعجیل روابط ایران و صندوق بین المللی پول منجر به بهره مندی دو طرف از توانمندی ها و ظرفیت های متقابل شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه سخنان خود ضمن تشریح انتظارات جامعه جهانی از صندوق بین المللی پول گفت: از صندوق انتظار می رود از مسیرهای ارشادی مانند آموزش، پژوهش و انتقال دانش فنی کشورهای عضو بیشتر استفاده کرده و از دخالت در کشورهای در حال توسعه خودداری کند.

فتحی پور گفت: امروزه هر گونه رکود و ناکارآمدی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و هرگونه جنگ و خونریزی در جهان تاثیر نامطلوب و منفی بر تمام ملت ها و کشورها گذاشته و باید با این مشکلات در زمان مناسب مقابله کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان سخنانش چشم انداز رشد اقتصادی ایران را مطلوب و امیدوار دانست.

در ادامه این دیداررئیس اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با ارشاد به وضعیت نامطلوب اقتصادی جهان، گفت: کشورهای مختلف با عدم مساوات و بیکاری مواجه هستند و صندوق بین المللی پول تلاش دارد که به توازن صحیح دست پیدا نماید.

مسعود احمد همچنین گفت: ثبات در اقتصاد کلان منوط به رشد اقتصادی و توفیق جمعی است.

رئیس اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول در ادامه سخنانش افزود: IMFتاکید  دارد بر اینکه وام هایی که کشورها استفاده می کنند در جهت رسیدن به اهداف و برنامه های مورد نظر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet