عید سعید غدیرخم
1393/05/20 12:30:00
سرویس اقتصادی
آقاجری خبر داد:

ممنوعیت کشت برنج در بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان/افزایش دبی آب رودخانه ها در راستای کاهش شوری

نماینده مردم بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس،گفت: امسال به علت کمبود آب و تبدیل شدن اراضی کشاورزی به شوره زار، کاشت برخی از محصولات کشاورزی از جمله کشت برنج در شهرستان های بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان ممنوع شده است.
ممنوعیت کشت برنج در بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان/افزایش دبی آب رودخانه ها در راستای کاهش شوری نماینده مردم بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس،گفت: امسال به علت کمبود آب و تبدیل شدن اراضی کشاورزی به شوره زار، کاشت برخی از محصولات کشاورزی از جمله کشت برنج در شهرستان های بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان ممنوع شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/44892.jpg ممنوعیت,کشت,برنج,در,بندرماهشهر،امیدیه,و,هندیجان/افزایش,دبی,آب,رودخانه,ها,در,راستای,کاهش,شوری Icana

حبیب آقاجری درگفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،درخصوص مشکلات بخش کشاورزی شهرستان های بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در استان‌خوزستان،گفت: متأسفانه در حال حاضر به علت سختی بیش از حد آب رودخانه های جراحی، مارون و رودخانه زهره هندیجان، گرمای شدید هوا و درصد تبخیر زیاد آب،زمین های کشاورزی شهرستان های بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان تبدیل به شوره زار شده به همین علت کشاورزی در این شهرستان ها در خطر نابودی است.

ممنوعیت کشت برنج در بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان

نماینده مردم بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:متأسفانه امسال به علت کمبود آب و تبدیل شدن اراضی کشاورزی به شوره زار، کاشت برخی از محصولات کشاورزی از جمله کشت برنج در شهرستان های بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان ممنوع شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: متأسفانه به علت سوء مدیریت شهرهای بالا دست بیش از سهمیه خود برای آبیاری زمین های کشاورزی از آب سد برداشت می کنند به همین جهت در حال حاضر شهرهای پایین دستی از جمله بندر ماهشهر،امیدیه و هندیجان با کمبود آب کشاورزی مواجه هستند.

آقاجری،افزود: رودخانه زهره هندیجان به دریا منتهی می شود به همین جهت به علت کاهش دبی آب و کاهش جریان آب در رودخانه، جهت حرکت آب در زمان مد دریا از سوی دریا به رودخانه شده که این مهم باعث شوری آب رودخانه ها شده است.

افزایش دبی آب رودخانه ها در راستای کاهش شوری

نماینده مردم بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:به طورحتم توجه مسئولان ذی ربط و دستگاه های مربوط نسبت به سهمیه بندی آب و رعایت سهیمه بندی در راستای بهره مندی از آب سد بسیار ضرورت دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، در تشریح راهکاری در خصوص کاهش شوری آب رودخانه ها،گفت: مسئولان دولتی بایدبا نظارت دقیق بر سهمیه بندی ها،میزان آب موجود در رودخانه های پایین دست را افزایش دهند تا به منظور کاهش شوری جهت حرکت آب از رودخانه به دریا شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet