هدر اصلی
1393/05/14 09:22:25
سرویس اجتماعی
زاهدی:

فعالیت دانشگاه ایرانیان غیرقانونی است/ضرورت رفع ایرادات در هیات موسس و اساسنامه

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با غیرقانونی خواندن فعالیت دانشگاه ایرانیان٬‌ گفت: تکمیل نبودن اعضای هیات موسس و همچنین وجود ایراداتی در اساسنامه‌ آن علت تخلف این دانشگاه برای ادامه فعالیت است.
فعالیت دانشگاه ایرانیان غیرقانونی است/ضرورت رفع ایرادات در هیات موسس و اساسنامه رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با غیرقانونی خواندن فعالیت دانشگاه ایرانیان٬‌ گفت: تکمیل نبودن اعضای هیات موسس و همچنین وجود ایراداتی در اساسنامه‌ آن علت تخلف این دانشگاه برای ادامه فعالیت است. https://cdn.icana.ir/d/019/42721.jpg فعالیت,دانشگاه,ایرانیان,غیرقانونی,است/ضرورت,رفع,ایرادات,در,هیات,موسس,و,اساسنامه Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با غیرقانونی خواندن ادامه فعالیت دانشگاه ایرانیان٬ گفت: تکمیل نبودن اعضای هیات موسس و همچنین وجود ایراداتی در اساسنامه‌ آن علت تخلف این دانشگاه در ادامه فعالیت است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی٬ در تشریح روند اخذ مجوز برای ایجاد شعبه‌ای از دانشگاه ایرانیان در تهران٬ افزود: در سال 89 مجوزی از سوی وزارت علوم با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ایجاد شعبه‌ دانشگاه ایرانیان در تهران صادر شد که سه تن از وزرا و معاونان رئیس جمهور نیز عضو آن بودند.

وی با بیان اینکه علت مخالفت کنونی شورای عالی انقلاب فرهنگی با ادامه فعالیت دانشگاه ایرانیان تکمیل نبودن اعضای هیات موسس آن است٬ تصریح کرد: اکنون وزارت علوم معتقد است مجوزی که در گذشته به دانشگاه ایرانیان داده شده در حال حاضر به این لحاظ که تعدادی از اعضای هیات موسس آن استعفا دادند و هنوز کمبود اعضای موسس ترمیم نشده فاقد اعتبار است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: اگر اعضای هیات موسس دانشگاه ایرانیان تکمیل و ایرادات اساس‌نامه اصلاح شود بی‌شک ادامه فعالیت این دانشگاه بلامانع خواهد بود.

وی با بیان اینکه اساسنامه دانشگاه ایرانیان باید بر اساس اساسنامه‌های شبیه موسسات غیرانتفاعی شود٬ گفت: ادامه فعالیت دانشگاه ایرانیان منوط به رفع ایرادات اساسنامه آن و همچنین تکمیل کادر هیات موسس است که در صورت رفع این دو مشکل این مرکز آموزش عالی می‌تواند شعبه ای از آن دانشگاه اصلی خود را در تهران داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet