عید سعید غدیرخم
1393/05/14 15:38:45
سرویس فرهنگی
افتخاری:

اعتبارات کارگروه مد و لباس تخصیص نمی یابد/بررسی موضوع عفاف و حجاب در کمیته مشترک مجلس و شورای شهر

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات کارگروه های مد و لباس گفت: طی یک سال در دولت دهم مبلغی حدود ۱۵ میلیارد تومان به بخش مد و لباس تخصیص یافت که متأسفانه تأمین نشد و به مرحله اجرا در نیامد.
اعتبارات کارگروه مد و لباس تخصیص نمی یابد/بررسی موضوع عفاف و حجاب در کمیته مشترک مجلس و شورای شهر عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات کارگروه های مد و لباس گفت: طی یک سال در دولت دهم مبلغی حدود 15 میلیارد تومان به بخش مد و لباس تخصیص یافت که متأسفانه تأمین نشد و به مرحله اجرا در نیامد. https://cdn.icana.ir/d/019/50941.jpg اعتبارات,کارگروه,مد,و,لباس,تخصیص,نمی,یابد/بررسی,موضوع,عفاف,و,حجاب,در,کمیته,مشترک,مجلس,و,شورای,شهر Icana

لاله افتخاری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که باید راهکارهای فرهنگی بهبود وضعیت عفاف و حجاب را با جدیت بیش تری پیگیری کرد، گفت: در کارگروه های طراحی مد و لباس معمولا چند طراح و چند روحانی متخصص در مسائل دینی حضور دارند تا موارد مربوط به زیبایی شناسی و تطابق طراحی ها با مضامین اسلامی و ایرانی بررسی شود.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر این مطلب که طراحی های مد و لباس باید در راستای معیارهای ایرانی و اسلامی باشد، خاطرنشان کرد: لازم است طراحانی که در زمینه طراحی مد و لباس ایرانی و اسلامی فعالیت دارند مورد حمایت مالی و رسانه ای قرار گیرند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس درباره خروجی کارگروه های طراحی مد و لباس گفت: در نمایشگاه هایی که برای ارائه پوشاک ویژه طراحی های اسلامی و ایرانی برگزار می شود، غالبا مسائل مد نظر مسئله عفاف و حجاب رعایت می شود اما هنوز هم جای کار برای افزایش کیفیت ها وجود دارد.

افتخاری تصریح کرد: بنده به عنوان یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی در جلسات بسیاری شرکت کرده و با مسئولین دیدارهایی داشته ام که جلسه آخر در مراسم افطاری ریاست جمهوری بود که در این زمینه صحبت هایی شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی با اشاره به تخصیص بودجه 15 میلیاردی طی یکی از سال های گذشته به بخش مد و لباس تصریح کرد: طی یک سال در دولت دهم مبلغی حدود 15 میلیارد تومان به بخش مد و لباس تخصیص یافت که متأسفانه تأمین نشد و به مرحله اجرا در نیامد.

وی در ادامه با اعلام خبر تشکیل 5 کارگروه کمیته مشترک فرهنگی مجمع نمایندگان تهران و شورای شهر عنوان کرد: هر کارگروه فرهنگی 6 عضو دارد که این اعضا شامل 2 نفر از اعضای مجمع نمایندگان، 2 نفر از اعضای شورای شهر تهران، یک نفر از استانداری تهران و  یک نفر از شهرداری تهران به عنوان معاون است.


عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان به معرفی کارگروه های فرهنگی تشکیل شده پرداخت و خاطرنشان کرد: کارگروه فرهنگی، اجتماعی و آموزش، کارگروه معماری و زیربنایی، کارگروه سلامت و محیط زیست، کارگروه حمل و نقل، ترافیک و عمران و کارگروه برنامه و بودجه، از جمله کارگروه های این کمیته هستند که هم اکنون رسیدگی به موضوع ترویج عفاف و حجاب در دستور کار کارگروه فرهنگی قرار دارد./

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet