ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/14 12:06:38
سرویس اقتصادی
رجائی خبرداد:

بررسی تخلف برخی صنایع لبنی در تولید شیر پرچرب در کمیسیون کشاورزی/نباید استفاده از روغن پالم رسانه ای می‌شد

رئیس کمیسیون کشاورزی٬ آب و منابع طبیعی مجلس٬ با انتقاد از اعلام عمومی استفاده از روغن پالم در شیر و ماست پرچرب قبل از اثبات این موضوع و برخورد با متخلفان از سوی وزارت بهداشت ،گفت:کمیسیون کشاورزی مجلس یک‌شنبه هفته جاری وجود روغن پالم در شیر و ماست را بررسی می کند.
بررسی تخلف برخی صنایع لبنی در تولید شیر پرچرب در کمیسیون کشاورزی/نباید استفاده از روغن پالم رسانه ای می‌شد رئیس کمیسیون کشاورزی٬ آب و منابع طبیعی مجلس٬ با انتقاد از اعلام عمومی استفاده از روغن پالم در شیر و ماست پرچرب قبل از اثبات این موضوع و برخورد با متخلفان از سوی وزارت بهداشت ،گفت:کمیسیون کشاورزی مجلس یک‌شنبه هفته جاری وجود روغن پالم در شیر و ماست را بررسی می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/55991.jpg بررسی,تخلف,برخی,صنایع,لبنی,در,تولید,شیر,پرچرب,در,کمیسیون,کشاورزی/نباید,استفاده,از,روغن,پالم,رسانه,ای,می‌شد Icana

عباس رجائی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری انتشار اخباری مبنی بر استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی٬ گفت: اخباری که به تازگی در رابطه با بحث شیر مطرح شده خبرهای نگران‌کننده‌ای است و به طور حتم در صورت عدم تبین درست آسیب‌ جدی را به بحث تولید و مصرف لبنیات در داخل جامعه خواهد زد.

نماینده مردم اراک٬ کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی٬افزود: زمانی که به صورت مبهم موضوعی در جامعه مطرح می‌شود مانند استفاد از روغن پالم در لبنیات٬ تمام برنامه صنعت و تولید زیر سوال رفته٬ نگرانی‌ها و بحث‌های جدی و در واقع تشویش اذهان عمومی را به دنبال خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: انتظار می رفت وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی قبل از اینکه در خصوص استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی اعلام عمومی کند با متخلف برخورد کرده و پس از آن اقدام به رسانه‌ای کردن موضوع می پرداخت.

انتقاد از اعلام عمومی استفاده از روغن پالم در شیر و ماست پرچرب

وی با انتقاد از رسانه‌ای شدن استفاده از روغن پالم در شیر و ماست پرچرب از سوی وزارت بهداشت٬ گفت: اعلام عمومی چنین موضوعاتی روش مناسبی  نیست و منجر به بروز بی اعتمادی در جامعه خواهد شد.

رجائی با بیان اینکه روغن پالم توسط وزارت بهداشت و درمان در برخی از فراورده‌های لبنی مجاز شناخته شده است٬ تصریح کرد: وزارت بهداشت باید حد استفاد از این روغن را مشخص کرده و اعلام رسمی آن از رسانه‌ ملی را پس از بررسی‌های کارشناسانه در دستور کار خود قرار می‌داد.

پیچیدن نسخه عمومی برای تمام شیر و ماست‌های پرچرب یعنی زیر سوال بردن صنعت مواد لبنی

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: اینکه با پیچیدن نسخه عمومی در رسانه ها اعلام کنیم که اخیر شیرهای پرچرب و ماست پرچرب دارای آلودگی به روغن پالم است و مردم مصرف نکنند این یعنی زیر سوال بردن  تمام صنعت لبنی کشور و تولیدکنندگان شیر در داخل کشور و ایجاد نگرانی در بین مردم.

وی ادامه داد: ما انتظار داریم مسئولانی که در رده‌های بالای کشورهستند جوری رفتار کنند که تمامی جوانب قبل از اعلام عمومی سنجیده شود.

رجائی گفت: متاسفانه با وجود اعلام عمومی این خبر هنوز مشخص و شفاف سازی نشده که کدام مارک و برند از روغن پالم در تولید شیر و ماست استفاده کرده و اقدامات وزارت بهداشت نیز در زمینه برخورد با متخلفان هنوز مشخص نیست.

رئیس کمیسیون کشاورزی٬ آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی٬٬ یادآور شد: روز یک‌شنبه(19 مردادماه) بررسی استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی با حضور دستگاه‌های مختلف صورت خواهد گرفت و گزارش کامل آن در صحن مجلس برای شفاف سازی قرائت خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet