عید سعید غدیرخم
1393/04/20 12:29:00
سرویس استان ها
حکیمی خبرداد:

شیوع آفت مگس زیتون در باغات استان گلستان، قزوین و زنجان

نماینده مردم رودبار در مجلس،گفت: امیدواریم قبل از نابودی زیتون تولیدی امسال چهار استان گلستان، قزوین، زنجان و گیلان دولت و وزیرجهاد کشاورزی در خصوص نابودی آفت مگس زیتون اقدام قابل توجهی انجام دهند.
شیوع آفت مگس زیتون در باغات استان گلستان، قزوین و زنجان نماینده مردم رودبار در مجلس،گفت: امیدواریم قبل از نابودی زیتون تولیدی امسال چهار استان گلستان، قزوین، زنجان و گیلان دولت و وزیرجهاد کشاورزی در خصوص نابودی آفت مگس زیتون اقدام قابل توجهی انجام دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/53589.jpg شیوع,آفت,مگس,زیتون,در,باغات,استان,گلستان،,قزوین,و,زنجان Icana

عطاءاله حکیمی در گفت و گو با خبرنگارحوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،درخصوص مشکلات بخش کشاورزیشهرستان رودبار در استان گیلان،گفت: اقتصاد شهرستان رودبار تک محصولی است به طوری که 90 درصد بخش کشاورزی شهرستان رودبار وابسته به کشت زیتون و سایر فرآورده های جانبی آن از جمله روغن زیتون است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: متأسفانه در این چند سال اخیر شیوع آفت مگس زیتون در باغات زیتون رودبار مشکلات عدیده ای ایجاده کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهار داشت: متأسفانه آفت مگس زیتون از سوی واردات فرآورده های زیتونی از سایر کشورهای جهان به ایران وارد شده و باغات زیتون شهرستان رودبار را مورد حمله قرار داده است.

تلفات 70 درصدی محصول زیتون رودبار

حکیمی،افزود: متأسفانه در سال گذشته بیش از 70 درصد زیتون کشت شده در شهرستان زیتون به علت شیوع آفت مگس زیتون در باغات این شهرستان از بین رفت به طوری که این امر خسارات چشمگیر و جبران ناپذیری تا به امروز به کشاورزان این منطقه وارد کرده است.

شیوع آفت مگس زیتون در باغات استان گلستان، قزوین و زنجان

وی،با اشاره به اینکه طول پروازی آفت مگس زیتون بسیار زیاد است، ادامه داد: با توجه به اینک تکثیر آفت مگس زیتون به صورت تصاعدی است متأسفانه علاوه بر باغات زیتون رودبار باغات زیتون استان گلستان، قزوین و زنجان هم گریبانگیر این آفت شده اند.

ضرورت توجه وزیر جهاد کشاورزی به نابودی آفت مگس زیتون

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: نامه ای به امضای چهار استاندار استان گیلان، گلستان، قزوین و زنجان به وزیر جهاد کشاورزی در راستای حمایت از زیتون کاران کشور ابلاغ شد اما متأسفانه تاکنون اقدام جدی و ویژه ای از سوی وزیر جهاد کشاورزی صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: امیدواریم قبل از نابودی زیتون تولیدی امسال چهار استان گلستان، قزوین و زنجان و گیلان همانند سال گذشته، ازسوی دولت و وزیرجهاد کشاورزی در خصوص نابودی آفت مگس زیتون اقدام قابل توجه انجام گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت: علاوه بر این چهار استان کشت زیتون در استان های فارس، کرمانشاه و هرمزگان هم توسعه یافته است به همین جهت اگر عملکردی درخصوص نابودی آفت مگس زیتون از سوی مسئولان ذی ربط صورت نگیرد به طور حتم اپیدمی بسیار خطرناکی در کشور ایجاد خواهد شد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet