عید سعید غدیرخم
1393/05/14 13:39:52
سرویس اجتماعی
فتاحی مطرح کرد:

کوتاه شدن دست دلالان در سایه تثبیت قیمت تجهیزات پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه با اجرای طرح تحول سلامت دست دلالان و واسطه‌گران از حوزه تجهیزات پزشکی تا حدودی کوتاه شده است، گفت: در گذشته قیمت تجهیزات پزشکی چندین برابر بود اما اکنون با گذشت سه ماه از اجرای این طرح شاهد تثبیت قیمت‌ها در تجهیزات پزشکی بودیم.
کوتاه شدن دست دلالان در سایه تثبیت قیمت تجهیزات پزشکی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه با اجرای طرح تحول سلامت دست دلالان و واسطه‌گران از حوزه تجهیزات پزشکی تا حدودی کوتاه شده است، گفت: در گذشته قیمت تجهیزات پزشکی چندین برابر بود اما اکنون با گذشت سه ماه از اجرای این طرح شاهد تثبیت قیمت‌ها در تجهیزات پزشکی بودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/69155.jpg کوتاه,شدن,دست,دلالان,در,سایه,تثبیت,قیمت,تجهیزات,پزشکی Icana

عابد فتاحی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره دلالی‌ در حوزه تجهیزات پزشکی، افزود: به طور حتم با گسترش نظارت‌ها می‌توان بازار را کنترل و دست دلالان و واسطه‌گران را از حوزه تجهیزات پزشکی بیش از گذشته کوتاه کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه دلال‌بازی و واسطه‌گری در اغلب حوزه‌ها وجود دارد که این فسادها ننگی برای کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: تخصص من چشم‌پزشکی است و در این میان شاهد بودم که در گذشته تجهیزات پزشکی در این رشته بخش برابر شده بود.

وی به اجرای طرح تحول سلامت و تاثیر آن در کنترل تثبیت قیمت‌ها در تجهیزات پزشکی اشاره کرد و یادآور شد: البته ناگفته نماند که اکنون با گذشت سه ماه از اجرای موفقیت‌آمیز طرح تحول سلامت شاهد تثبیت قیمت‌ها در تجهیزات پزشکی بودیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم، گفت: باید این واقعیت را پذیرفت که بزرگترین طرح در تاریخ معاصر ایران طرح تحول سلامت است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به دست گرفته و کابینه یازدهم نیز گام‌های مثبتی را در این میان برداشته است، به عنوان مثال بیماری که برای عمل آب‌مروارید موظف به پرداخت 700 تا 800 هزار تومان بود اما اکنون با 100 هزار تومان می‌تواند این عمل را انجام دهد.

فتاحی با تاکید بر اینکه تحریم‌ها بر افزایش قیمت تجهیزات پزشکی بسیار تاثیرگذار است، افزود: به نظر می‌رسد برخی از افرادی که قائل به رفع کامل تحریم‌ها نیستند از کنار آن سودهای فراوانی می‌برند و درصدد هستند زیر پرچم تحریم‌ها بساط دلالی و واسطه‌گری پهن کنند؛ بدون‌شک هرکشوری که تحریم باشد سوء استفاده دلالان آن افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،درباره اینکه کدام‌یک از تجهیزات پزشکی بیشتر مورد استفاده دلال‌ها است، تصریح کرد: در هر حوزه تخصصی رشته‌های پزشکی همه تجیهزات مورد سوءاستفاده دلالان است و محدود به وسایل مشخصی نیست؛ هرچه نیاز افراد به سمت تجهیزات بیشتر باشد پای واسطه‌گران نیز بدان جا باز می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet