هدر اصلی
1393/05/14 15:18:55
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی مطرح کرد:

آب رسانی به شهرها و روستاهای کرمان با تانکر/ دولت راه کار اورژانسی بدهد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خواستار جبران کمبود آب حوزه انتخابیه اش ازپروژه آب شیرین کن دریای عمان و خلیج فارس و تکمیل پروژه بهشت آباد شد وگفت: در بسیاری از شهرها و روستاهای کرمان آب رسانی با تانکر انجام می شود.
آب رسانی به شهرها و روستاهای کرمان با تانکر/ دولت راه کار اورژانسی بدهد سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خواستار جبران کمبود آب حوزه انتخابیه اش ازپروژه آب شیرین کن دریای عمان و خلیج فارس و تکمیل پروژه بهشت آباد شد وگفت: در بسیاری از شهرها و روستاهای کرمان آب رسانی با تانکر انجام می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/52311.jpg آب,رسانی,به,شهرها,و,روستاهای,کرمان,با,تانکر/,دولت,راه,کار,اورژانسی,بدهد Icana

حسین امیری خامکانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه استان کرمان حدود 18 سال است که دچار خشکسالی شده و آبهای زیرزمینی آن کاهش یافته است، گفت: بیلان آب در کرمان سالانه یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب منفی است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه هرسال از سفره های زیرزمینی آب برداشت اما جایگزین نمی شود، افزود: بیلان آب در زرند 270 میلیون مترمکعب منفی است و سفره ها سالانه کاهش می یابد و ما مجبوریم چاهها را جابجا کنیم.

وی با بیان اینکه آب شرب استان کرمان و زرند از اعماق زمین و آبهای زیرزمینی تامین می شود،‌افزود: در بسیاری از شهرها و روستاهای کرمان آب رسانی با تانکر انجام می شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در این باره که آیا آب سدها و انتقال آب از سدها مشکل کمبود آب را رفع می کند یا خیر، گفت: سدهای داخل استان جوابگوی نیاز آب استان نیست چرا که آب پشت سدها بسیار کاهش یافته است.

به گفته امیری خامکانی تنها راه تامین کمبود آب انتقال حوزه به حوزه و از خارج و تکمیل پروژه بهشت آباد است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس با بیان اینکه هم دولت و هم مجلس باید همکاری کنند تا پروژه های انتقال آب برای شرب و صنعت اجرا و تکمیل شود،‌ گفت: پروژه بهشت آباد مصوبه دولت هشتم بود و برای انتقال آب به استانهای یزد اصفهان و کرمان تصویب شد اما فقط برای استان اصفهان انجام شد.

وی همچنین از دولت خواست تا برای جبران کمبود آب پروژه آب شیرین کن از دریای عمان و خلیج فارس را پی گیری کنند ،‌اگر امکان دارد خودش اجرا کند در غیر این صورت اجرای آن را به بخش خصو صی واگذار کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خواستار رفع مشکل کم آبی حوزه انتخابیه اش به صورت اورژانسی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet