خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/14 17:37:27
سرویس اقتصادی
سادات ابراهیمی انتقاد کرد:

خلف وعده بانک کشاورزی برای حل مشکلات کارگران نی بر شوشتر

عضو هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از خلف وعده بانک کشاورزی برای حل مشکل بیمه بازنشستگی کارگران شرکت نی بر شوشتر گفت: انتظار می رود بانک کشاورزی با عمل به تعهدات خود از ایجاد بی اعتمادی در کارگران جلوگیری کند.
خلف وعده بانک کشاورزی برای حل مشکلات کارگران نی بر شوشتر عضو هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از خلف وعده بانک کشاورزی برای حل مشکل بیمه بازنشستگی کارگران شرکت نی بر شوشتر گفت: انتظار می رود بانک کشاورزی با عمل به تعهدات خود از ایجاد بی اعتمادی در کارگران جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/57791.jpg خلف,وعده,بانک,کشاورزی,برای,حل,مشکلات,کارگران,نی,بر,شوشتر Icana

سید محمد سادات ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه اواخر خردادماه سال جاری بانک کشاورزی به عنوان سهامدار شرکت کشت و صنعت کارون متعهد شد با پرداخت 600 میلیارد ریال به سازمان تامین اجتماعی مشکل 10 ساله بیمه و بازنشستگی کارگران این شرکت را حل کند، افزود: بعد از گذشت بیش از یک ماه تا کنون بانک کشاورزی اقدامی در این راستا انجام نداده و به تعهدات خود عمل نکرده است.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی از برقراری مزایای بازنشستگی کارگران نی بر شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر با جمعیتی حدود 1700 نفر به دلیل عدم پرداخت سهم بیمه بازنشستگی توسط کارفرما استنکاف کرده است و این کارگران زحمتکش با مشکلات بسیاری مواجه شدند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با یادآوری اینکه کارگران شرکت نی بر شوشتر  فقط مشمول بیمه  خدمات درمانی می شدند، افزود: با توجه به مطالبه کارگران و پیگیری های انجام شده از طریق کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و برگزاری جلسات متعدد  با حضور مسئولان وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، بانک کشاورزی، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و سایر مسئولان  مصوب شد بانک کشاورزی 600 میلیارد ریال به عنوان سهام دار شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر به سازمان تامین اجتماعی پرداخت  و این سازمان هم در مقابل مکلف شد کارگران این شرکت را از کلیه خدمات و مزایای بیمه بازنشستگی بهره مند کند.

سادات ابراهیمی با یاداوری اینکه بانک کشاورزی تا کنون به تعهدات خود در قبال کارگران شرکت نی بر شوشتر عمل نکرده است، ادامه داد: قرار بود بانک کشاورزی این 600 میلیارد ریال را در 3 قسط پرداخت کند اما تا کنون با گذشت بیش از 2 ماه از این تصمیم گیری بانک کشاورزی اقدامی در این راستا انجام نداده است.

وی تاکید کرد: انتظار می رود بانک کشاورزی به توافقات داده شده تمکین کند تا چنین خلف وعده هایی سبب بی اعتمادی کارگران شرکت نی بر شوشتر نشود.

گفتنی است، اواخر خرداد ماه سال جاری بود که 140 نماینده مجلس با ارسال نامه ای به رئیس جمهور از تلاش های ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای حل مشکل بیمه و بازنشستگی کارگران نی بر شوشتر بعد از 10 سال تشکر کردند اما از آن تاریخ تا کنون مشکل این کارگران همچنان به قوت خود باقی است و بانک کشاورزی به تعهدات خود عمل نکرده است.

پایان پیام/  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet