وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر اصلی
1393/05/14 16:00:38
سرویس سیاسی
کواکبیان:

نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات نباید با 40 یا 50 رای انتخاب شود

نماینده ادوار مجلس گفت: نمی‌دانم علی مطهری چه اشکالی دارد که عده‌ای می‌خواهند او را از عضویت در هیات نظارت بر مطبوعات حذف کنند؟ نباید نماینده مجلس در این هیات با ۴۰ یا ۵۰ رای انتخاب شود.
نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات نباید با 40 یا 50 رای انتخاب شود نماینده ادوار مجلس گفت: نمی‌دانم علی مطهری چه اشکالی دارد که عده‌ای می‌خواهند او را از عضویت در هیات نظارت بر مطبوعات حذف کنند؟ نباید نماینده مجلس در این هیات با 40 یا 50 رای انتخاب شود. https://cdn.icana.ir/d/019/48195.jpg نماینده,مجلس,در,هیات,نظارت,بر,مطبوعات,نباید,با,40,یا,50,رای,انتخاب,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مصطفی کواکبیان در آستانه روز خبرنگار و در مراسمی  با اشاره به اصل 24 قانون اساسی  و جایگاه رفیع مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی و آیینه انعکاس مطالبات و مشکلات مردم بر حق آزادی بیان و مطبوعات تاکید کرد و گفت: هرکس بخواهد مانع برخورداری ‌آحاد ‌مردم از حق آزادی بیان و مطبوعات شود، بینش اسلامی و فلسفه برپایی انقلاب اسلامی را نمی‌شناسد و قطعا با دنیای مدرن امروزی نیز فاصله دارد.

مدیرمسوول روزنامه مردم‌سالاری با اشاره به اهمیت مطبوعات محلی و مردمی و غیردولتی خواستار برقراری نظام صنفی و تصویب قانون جامع اطلاع‌رسانی براساس الزام برنامه‌های چهارم و پنجم پنج‌ساله توسعه کشور شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی از سه ویژگی صداقت و راستگویی، شجاعت و ایستادگی و دفاع از منافع مردم را به عنوان ویژگی‌های اساسی خبرنگاران دانست و افزود:  امیدواریم در دولت یازدهم مشکلات جامعه خبرنگاران حل شود.

نماینده ادوارمجلس با اشاره به این که مجلس این روزها باید نماینده خود در هیات نظارت بر مطبوعات را انتخاب کند، تصریح کرد : عده‌ای در مجلس هشتم به بنده پیشنهاد کاندیداتوری دادند که گفتم من برای کمیسیون ماده 10 احزاب فقط 73 رای آوردم بنابراین دراین موضوع هم در این مجلس رای ندارم و خودم را کاندیدا نکردم و ازعلی مطهری حمایت کردیم حال نمی‌دانم مگر وی چه مشکلی دارند که عده‌ای بنا دارند او را حذف کنند!؟

کواکبیان ادامه داد: البته مجلس می‌تواند با اصلاح آیین‌نامه که از داخل صحن علنی هم نمایندگان بتوانند کاندیدا شوند این موضوع را از انحصار عده خاص درآورد، زیرا به هر حال نماینده مجلس باید مظهر رای اکثریت نمایندگان باشد نه آن که فردی مثلاً بخواهد با 40 یا 50 رای انتخاب شود،امیدوارم مجلس نهم فردی را به هیات نظارت بر مطبوعات بفرستد که حداقل نیمی از نمایندگان به او رای داده باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet