هدر اصلی
1393/05/15 09:09:20
سرویس اقتصادی
اسماعیل نیا مطرح کرد:

تدبیری برای کوتاه کردن دست سودجویان/نقش گسترده تعاون روستایی در حذف دلالان و تنظیم بازار

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ،گفت: سازمان تعاون روستایی می تواند به عنوان یک مجموعه کارآمد، در فرایند نزدیکی سفره تا مزرعه را محقق سازد و با بهره گیری از ظرفیت های موجود، در تصمیم حذف دلالان ، یاریگر دولت باشد.
تدبیری برای کوتاه کردن دست سودجویان/نقش گسترده تعاون روستایی در حذف دلالان و تنظیم بازار عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ،گفت: سازمان تعاون روستایی می تواند به عنوان یک مجموعه کارآمد، در فرایند نزدیکی سفره تا مزرعه را محقق سازد و با بهره گیری از ظرفیت های موجود، در تصمیم حذف دلالان ، یاریگر دولت باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/42916.jpg تدبیری,برای,کوتاه,کردن,دست,سودجویان/نقش,گسترده,تعاون,روستایی,در,حذف,دلالان,و,تنظیم,بازار Icana

محمد اسماعیل نیا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با نقش دلالان در تعیین قیمت محصولات کشاورزی، گفت: دلالان غده های سرطانی اقتصاد هستند که به دلیل ضعف مدیریت رشد کرده و اولین انتظاری که از دولت می رود ، حذف این دلالان زالو صفت است.

نماینده مردم کاشمر ، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: راهکارهای متعددی برای حذف دلالان از صحنه اقتصاد وجود دارد، که تیم اقتصادی دولت باید در راستای آن تلاش کند، چراکه حضور آنها باعث برهم خورد توازن در بازار می شود.

وی در رابطه با راهکارهای حذف دلالان بیان کرد: سازمان تعاون روستایی می تواند به عنوان یک مجموعه کارآمد، در فرایند نزدیکی سفره تا مزرعه را محقق سازد و با بهره گیری از ظرفیت های موجود، در تصمیم حذف دلالان ، یاریگر دولت باشد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: دلالان عامل اصلی گرانی محصولات کشاورزی هستند و در صورت حذف آن ها، تولید کننده و مصرف کننده سود خواهند کرد، چراکه دلال محصول کشاورزی را با قیمت نازل خریده و با قیمت گزاف به مصرف کننده می فروشد که این اقدام به صلاح اقتصاد کشور نیست.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس افزود: در برخی مواقع سود دلالان، چندین برابر کشاورز بوده و پر شدن جیب آن ها تنها از طریق خالی شدن جیب مردم است و به همین دلیل هم باید شاهد حذف آنها باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet