ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/15 10:36:22
سرویس اقتصادی
نعمتی مطرح کرد:

مجلس سوهان روح انحصارگر خودروسازان/جبران کمبود نقدینگی با وصول معوقات میلیاردی

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه خودروسازان باید هزینه های خود را کاهش دهند، گفت: خودروسازان هزینه های بالای تامین مالی و همچنین نبود استفاده از تمامی ظرفیت ساخت خودرو کارخانه را از جیب مردم می گیرند که مجلس در برابر این مسائل کوتاه نمی آید.
مجلس سوهان روح انحصارگر خودروسازان/جبران کمبود نقدینگی با وصول معوقات میلیاردی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه خودروسازان باید هزینه های خود را کاهش دهند، گفت: خودروسازان هزینه های بالای تامین مالی و همچنین نبود استفاده از تمامی ظرفیت ساخت خودرو کارخانه را از جیب مردم می گیرند که مجلس در برابر این مسائل کوتاه نمی آید. https://cdn.icana.ir/d/019/73240.jpg مجلس,سوهان,روح,انحصارگر,خودروسازان/جبران,کمبود,نقدینگی,با,وصول,معوقات,میلیاردی Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره سرانجام قیمت گذاری خودرو گفت:  باید خودروسازان بپذیرند که نمایندگان مجلس دشمن صنعت خودرو نیستند و حساسیت آن ها به این دلیل است که بر اساس اطلاعات کارشناسی قیمت خودرو را در حال حاضر واقعی نمی دانند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در موضوع میزان کاهش قیمت خودرو روی درصد مشخصی تاکید ندارد اما بر اساس بررسی های کارشناسی که در زمینه بهای تمام شده ساخت خودرو انجام شده باید قیمت خودرو کاهش یابد.

نعمتی در تشریح  دلایل خود مبنی بر گرانی قیمت خودرو گفت: در حال حاضر خودروسازان متحمل هزینه های می شوند که این هزینه‌ها از مردم گرفته می شود بطور مثال یکی از دلایل اصلی افزایش هزینه های خودروسازی این است که با حدود 50 درصد ظرفیت کار می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: هزینه های تامین مالی خودرو سازان در حدود 13 درصد بوده این در حالی است که این هزینه ها برای خودروسازان جهان حدود 3 درصد است که خودروسازان می خواهند این مابه تفاوت هزینه را از مشتریان بگیرند.

نعمتی افزود: خودروسازان ادعا می کنند که از کمبود نقدینگی رنج می برند این در حالی است که مشخص نیست چرا در این شرایط به دنبال وصول معوقات میلیاردی خود نیستند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس یادآور شد: نمایندگان مجلس برحسب وظایف نمایندگی خود از حق مردم کوتاه نمی آیند و اگر خودروسازان بخواهند هزینه های اضافی غیر قابل توجیه از مردم دریافت کنند مجلس در برابر این خواسته آنها ایستادگی خواهد کرد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet