عید سعید غدیرخم
1393/05/15 14:57:41
سرویس اقتصادی
امیری کهنوج تشریح کرد:

راهکارهای حذف دلالان از میادین میوه و تره بار/ بازپس گیری غرفه ها از سودجویان

عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس، یکی از راهکارهای حذف دلالان را ممانعت از حضور آنها در میادین میوه و تره بار دانست و گفت: دولت می تواند غرفه هایی که در اختیار این اشخاص است را پس گرفته و در اختیار تعاونی ها و نمایندگان کشاورزان قرار دهد.
راهکارهای حذف دلالان از میادین میوه و تره بار/ بازپس گیری غرفه ها از سودجویان عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس، یکی از راهکارهای حذف دلالان را ممانعت از حضور آنها در میادین میوه و تره بار دانست و گفت: دولت می تواند غرفه هایی که در اختیار این اشخاص است را پس گرفته و در اختیار تعاونی ها و نمایندگان کشاورزان قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/61844.jpg راهکارهای,حذف,دلالان,از,میادین,میوه,و,تره,بار/,بازپس,گیری,غرفه,ها,از,سودجویان Icana

محمد رضا امیری کهنوج در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در رابطه با راهکارهای حذف دلالان از میادین میوه و تره بار گفت : راهکار برای از میان برداشتن واسطه گران سودجو بسیار است، اما برای اجرای آن انگیزه ای وجود ندارد.

نماینده مردم کهنوج ، منوجان ، رودبار جنوب ، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از راهکارهای موجود اینکه، تعاونی ها نقش پر رنگی در خرید محصولات کشاورزی داشته باشند تا محصول در اختیار دلالان قرار نگیرد.

وی راهکار دیگر را جلوگیری از حضور دلالان شناخته شده در میادین میوه و تره بار دانست و گفت: دولت می تواند غرفه‌هایی که در اخنتیار این اشخاص است را پس گرفته و در اختیار تعاونی ها و نمایندگان کشاورزان قرار دهد.

وی تصریح کرد: اگر برای محصول مشتری با قیمت بالا وجود داشته باشد دلال مجبور به انصراف یا خرید با قیمت بالاتر می شود، در صورتیکه در حال حاضردلالان با یکدیگر تبانی کرده و کشاورز را مجبور به فروش محصول با قیمت نازل می کنند .

عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس ورود مستقیم دولت به این عرصه را غیر منطقی دانست و افزود: سازمان میادین و میوه و تره بار استان ها، می توانند خرید محصول از دلال را ممنوع اعلام کنند، در این صورت محصول به طور مستقیم از دست تولیدکننده به مصرف کننده می رسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم وظیفه تنظیم بازار محصولات کشاورزی را بر عهده وزارت جهاد کشاورزی دانست و بیان کرد: تا چندی پیش، تنظیم بازار بر عهده وزارت صنعت، معدن و بازرگانی بود، اما با تصویب قانون انتزاع این مسئولیت به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد که آن ها نیز در حال تدوین برنامه ای برای حذف دلالان هستند.

نماینده مردم کهنوج ، منوجان ، رودبار جنوب ، قلعه گنج و فاریاب در مجلس در رابطه با دلایل گرانی قیمت محصولات کشاورزی در بازار نیز اظهار کرد : یکی از دلایل گرانی محصولات کشاورزی افزایش کرایه حمل است که باعث می شود کشاورز مایل به فروش محصول به دلال باشد و برای این موضوع نیز باید ساز و کارهای لازم اندیشیده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet