خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/15 10:02:00
سرویس اقتصادی
اسد اللهی:

تغییر مبنای تعیین قیمت محصولات پتروشیمی سرمایه داران را به بازار بورس بی اعتمادکرد

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تصمیمی که بدون در نظر گرفتن شرایط پیرامونی و داخلی باشد، مشکل ایجاد خواهد کرد،گفت: تغییر مبنای تعیین قیمت محصولات پتروشیمی در بورس کالا به ارز آزاد از تصمیماتی است که باعث شد سرمایه داران را به بازار بورس بی اعتماد شوند.
تغییر مبنای تعیین قیمت محصولات پتروشیمی سرمایه داران را به بازار بورس بی اعتمادکرد عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تصمیمی که بدون در نظر گرفتن شرایط پیرامونی و داخلی باشد، مشکل ایجاد خواهد کرد،گفت: تغییر مبنای تعیین قیمت محصولات پتروشیمی در بورس کالا به ارز آزاد از تصمیماتی است که باعث شد سرمایه داران را به بازار بورس بی اعتماد شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/49217.jpg تغییر,مبنای,تعیین,قیمت,محصولات,پتروشیمی,سرمایه,داران,را,به,بازار,بورس,بی,اعتمادکرد Icana

غلامرضا اسد اللهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در رابطه با نقش تغییر نرخ خوراک پتروشیمی ها در رونق این بازار گفت: مصوبه نخست مجلس برای تغییر مبنای خوراک پتروشیمی ها بر بازار بورس تاثیرات منفی داشت، البته با اصلاحیه طرح از سوی دولت و تصویب از سوی مجلس، عملکرد بورس از مدار منفی خارج شد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی،افزود : تصمیمی که بدون در نظر گرفتن شرایط پیرامونی و داخلی باشد ، مشکل ایجاد خواهد کرد و مصوبه تغییر مبنای تعیین قیمت محصولات پتروشیمی در بورس کالا به ارز آزاد نیز بر همین اساس، مشکلاتی را برای بازار بورس ایجاد کرد .

وی ادامه داد: طی ماه های گذشته سهام پتروشیمی ها روند کاهشی پیدا کرده و سرمایه گذاران نیز از این اتفاق ناراضی بودند.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مصوبه اخیر مجلس باعث شد بسیاری از سرمایه گذاران که بازار بورس را مناسب برای سرمایه گذاری می دانستند از تصمیم خود را تغییر داده و ثمره این اقدامات، منفی شدن شاخص های بورس و کاهش اعتماد به این بازار بود.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس، در رابطه با نقش این تصمیم در کمرنگ شدن نقش دلالان نیز بیان کرد: به عقیده بنده حضور دلالان در بازار بورس بی تاثیر است، چرا که قیمت ها در این بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شده و دلالان نمی توانند نقش پر رنگی در این بین داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet