عید سعید غدیرخم
1393/05/15 09:23:31
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

توصیه ما به گروه‌های عراقی تنها وحدت است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با رد خبرسازی سایت العربیه، گفت: ایران بنای دخالت در امور عراق را ندارد و تنها توصیه ایران به گروه‌های عراقی حفظ وحدت است.
توصیه ما به گروه‌های عراقی تنها وحدت است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با رد خبرسازی سایت العربیه، گفت: ایران بنای دخالت در امور عراق را ندارد و تنها توصیه ایران به گروه‌های عراقی حفظ وحدت است. https://cdn.icana.ir/d/019/67960.jpg توصیه,ما,به,گروه‌های,عراقی,تنها,وحدت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛ سید حسین نقوی حسینی در واکنش به خبرپراکنی سایت مترجع عربی درباره موضع مقامات ایران درباره عراق، گفت: سیاست‌ کلی جمهوری اسلامی ایران در عراق، وحدت ملی حول محور مرجعیت است.

وی با بیان اینکه، ایران بنای دخالت در امور عراق را ندارد، تصریح کرد: اینکه چه کسی در عراق نخست وزیر می‌شود، به رای پارلمان که متشکل از نمایندگان مردم عراق هستند بستگی دارد و جمهوری اسلامی ایران به رای مردم در همه جای دنیا به قواعد دمکراتیک احترام گذاشته است.

نقوی با بیان اینکه برخی سایت‌های وابسته به گروه‌های که دستشان به خون مردم عراق و سوریه  آلوده است تلاش دارند با خبرسازی دروغ، ایران را متهم به دخالت در امور عراق کنند، تاکید کرد: دولت، مجلس و مردم عراق به خوبی می‌دانند که ملت و دولت ایران همواره از صلح و امنیت در عراق حمایت کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران به گروه‌های سیاسی عراق، توصیه‌ای جز وحدت نداشته است؛ برای ما مهم این است که کشور دوست، برادر و همسایه ما در سایه وحدت شیعه و سنی در امنیت باشد و مردم عراق بر تروریست‌ها پیروز شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet