ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/15 11:32:14
سرویس سیاسی
اسفنانی با اشاره به آتش بس موقت در غزه:

خلع سلاح مقاومت خوابی تعبیر نشده است

سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با اشاره به میانجی گری مصر بین فلسطین و رژیم اشغالگر قدس، گفت: در حال حاضر مصر تحت فشار رژیم صهیونیستی در تنگنا قرار گرفته و واسطه بین فلسطین و این رژیم شده است.
خلع سلاح مقاومت خوابی تعبیر نشده است سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با اشاره به میانجی گری مصر بین فلسطین و رژیم اشغالگر قدس، گفت: در حال حاضر مصر تحت فشار رژیم صهیونیستی در تنگنا قرار گرفته و واسطه بین فلسطین و این رژیم شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/75239.jpg خلع,سلاح,مقاومت,خوابی,تعبیر,نشده,است Icana

محمد علی اسفنانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه به این آتش بس های بین فلسطین و رژیم صهیونیستی خوش بین نیستیم، گفت: رژیم اشغالگر قدس به بدترین و شدیدترین وجه ممکن به کشتار کودکان و زنان اقدام کرده و به محض در تنگنا قرار گرفتن اعلام آتش بس کرده و بعد از تجدید قوا کردن، آن را نقض می کند.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سالهاست که شاهد جنگی ناحق علیه مردم فلسطین از جانب رژیم صهیونیستی هستیم، افزود: رژیم صهیونیستی چه در بیان و چه در عمل انسانیت نداشته و تنها با اعلام آتش بس قصد خروج از مخمصه خود ساخته را دارند تا بدین وسیله تزویر و حیله جدیدی را بوجود آورده و به طریقی دیگر اقدام به کشتار مردم کنند.

وی با اشاره به میانجی گری مصر بین فلسطین و رژیم اشغالگر قدس، ادامه داد: به طور قطع و یقین میانجیگران نگرانی در مورد مردم فلسطین ندارند چون در این صورت با بازکردن گذرگاه رفح، در انتقال مجروحان و درمان آنان اقدام می کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: در حال حاضر مصر تحت فشار رژیم صهیونیستی در تنگنا قرار گرفته و واسطه بین فلسطین و این رژیم شده است.

اسفنانی با اشاره به اظهارات جان کری مبنی بر پذیرفتن شروط فلطسین در مقابل خلع سلاح کامل مقاومت تصریح کرد: این اظهارات، خواب غیر قابل تعبیر است و هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

وی با بیان اینکه  65 سال است که آمریکا در مورد مقاومت چنین خواب آشفته ای را می بینند که هرگز تعبیر نشده و نخواهد شد، گفت: اگر آمریکا در حرف و اعتقاد خود درست اندیش بودند به جای تجهیز اسرائیل و تروریست ها به منطقه و کمک به آنها برای ایجاد آشوب و کشتار مردم و تضعیف مسلمانان به دنبال ایجاد صلح دائم در منطقه بودند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با اشاره به شروط فلسطین برای پذیرش آتش بس توضیح داد: توقف کامل جنگ و خروج فوری ارتش رژیم صهیونیستی از غزه؛ پایان محاصره غزه و باز شدن گذرگاه‌های آن و تأمین امنیت ورود و خروج افراد و کالا به غزه؛ آزادی صید در آب‌های بین‌المللی تا فاصله ۱۲ مایل؛ پایان یافتن منطقه حائل که اسرائیل آن را بر غزه تحمیل کرده است؛ بازسازی غزه از طریق برگزاری کنفرانس بین‌المللی کمک‌کنندگان به غزه و تأمین کمک‌های فوری از طریق دولت وحدت ملی فلسطین؛ پایبندی اسرائیل به اجرای کامل توافق تبادل اسرا؛ تعهد اسرائیل به اجرای مرحله چهارم توافق آزادی‌ اسرایی که اسرائیل با تشکیلات خودگردان بر سر آن توافق کرده؛ توقف تجاوزات پی‌‌درپی شهرک‌نشینان شروط فلسطینیان برای پذیرش آتش بس است.

وی با بیان اینکه برای عملیاتی شدن این شروط هیچ اعتمادی به رژیم صهیونیستی نداریم، ادامه داد: به این افراد که به راحتی دست به قتل عام زنان و کودکان می زنند هیچ اعتمادی نیست و باید مطمئن بود که این رژیم پس از تجدید قوا جنگ را آغاز می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet