سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قادری:

جهاد دانشگاهی می‌تواند برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام‌های قابل توجهی بردارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام‌های قابل توجهی بردارد.
چهارشنبه 15 مرداد 1393 ساعت 11:25
جهاد دانشگاهی می‌تواند برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام‌های قابل توجهی بردارد نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام‌های قابل توجهی بردارد. http://cdn.icana.ir/d/019/42959.jpg جهاد,دانشگاهی,می‌تواند,برای,اجرای,سیاست‌های,اقتصاد,مقاومتی,گام‌های,قابل,توجهی,بردارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ جعفر قادری اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون در زمینه تولید فناوری‌های نوین و ثبت اختراعات و ابتکارات اقدامات خوبی انجام شده و جهاد دانشگاهی همچنین می‌تواند در راستای تبدیل اختراعات و ابتکارات به محصول و تجاری‌سازی محصول اقدامات ارزشمندی داشته باشد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد عمومی غیردولتی است که هم می‌تواند از ظرفیت‌های بخش دولتی استفاده کند و هم قید و بندهای بخش دولتی را ندارد لذا قدرت مانور آن قابل توجه است و می‌تواند با نیروهای تخصصی در دانشگاه‌ها و خارج از دانشگاه‌ها ارتباط داشته باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس یادآور شد: مجموعه‌های وابسته به جهاد دانشگاهی در فناوری‌های نوین، بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی جای کار دارند و می‌توانند از ظرفیت نیروهای تخصصی که در درون این مجموعه است و همچنین نیروهای انسانی دانشگاه‌ها نهایت استفاده را داشته باشند.

وی اضافه کرد: کارهایی که در برخی مراکز مثل رویان انجام شده درخور تحسین و قابل توجه است و این نشان می‌دهد می‌توان با روحیه و مدیریت جهادی مورد تاکید رهبری کارهای ارزشمندی انجام داد.

این نماینده مجلس ادامه داد: جهاد دانشگاهی قدرت مانور خوبی دارد و مهم این است که برنامه‌ریزی درستی داشته باشد و از ظرفیت‌ها استفاده کند. مجموعه‌های مختلف جهاد در نقاط مختلف کشور هم موفق ظاهر شده‌اند.

قادری گفت: ما امیدواریم این نهاد انقلابی بتواند در شرایط فعلی نسبت به گذشته بهتر و بیشتر از فضا و بستری که در سطح جامعه فراهم است و امکاناتی که در اختیار دارد استفاده کند و با تعامل و ارتباط با مجموعه مجلس و دولت موثرتر واقع شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس با تاکید بر لزوم پرهیز جهاد دانشگاهی از ورود به مسائل جناحی و خطی، گفت که این کار باعث دور شدن جهاد دانشگاهی از اهداف اصلی‌اش می‌شود.

قادری اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد مولود نظام و انقلاب شناخته می‌شود و باید خودش را از مسائل جناحی و خطی دور نگه دارد زیرا اگر وارد مسائل جناحی شود نمی‌تواند از همه ظرفیت جناح‌ها و گروه‌ها استفاده کند.

وی افزود: ورود جهاد دانشگاهی به مسائل سیاسی باعث می‌شود این نهاد از اهداف اصلی‌اش دور شود زیرا هر قدر صبغه و رنگ مسائل سیاسی بیشتر باشد پرداختن به مسائل اساسی به فراموشی سپرده می‌شود لذا نیاز است که جهاد دانشگاهی خود را درگیر مسائل سیاسی نکند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000