ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/15 12:04:01
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

خلع سلاح کشورهای تحریم کننده با حذف دلار از مبادلات تجاری/ مخالفت با پیمان‌های پولی به علت منافع شخصی برخی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: برخی افراد به دلیل منافع شخصی، مخالف حذف دلار از مبادلات تجاری هستند، در صورتی که حذف این ارز، به معنی خلع سلاح طرف های تحریم کننده ایران است.
خلع سلاح کشورهای تحریم کننده با حذف دلار از مبادلات تجاری/ مخالفت با پیمان‌های پولی به علت منافع شخصی برخی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: برخی افراد به دلیل منافع شخصی، مخالف حذف دلار از مبادلات تجاری هستند، در صورتی که حذف این ارز، به معنی خلع سلاح طرف های تحریم کننده ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/47694.jpg خلع,سلاح,کشورهای,تحریم,کننده,با,حذف,دلار,از,مبادلات,تجاری/,مخالفت,با,پیمان‌های,پولی,به,علت,منافع,شخصی,برخی Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، پیمان‌های پولی دو جانبه بین کشورها را امری مثبت دانست و گفت: حذف دلار از مبادلات تجاری باید از سال های گذشته در دستور کار سیاستگذاران قرار می گرفت، اکنون هم حدود 150 کشور دنیا در مبادلات تجاری از ارزهای طرفین معامله استفاده می کنند و دیگر اسمی از دلار در معاملات نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، دلیل تعلل در اجرای این طرح را، به خطر افتادن منافع برخی اشخاص عنوان کرد و افزود: برخی افراد با خرید و فروش دلار به ثروتهای کلان دست یافته اند و به همین دلیل هم مخالف حذف این ارز از مبادلات تجاری هستند، در صورتی که حرکت به سمت حذف دلار، به معنی خلع سلاح دشمنانی است که با تحریم و اهرم دلار به جنگ ما آمدند.

وی اجرای این طرح را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: این ابتکار عمل، باعث رشد توان مقابله در برابر تحریم ها می شود و از وابستگی ها نیز می کاهد، از این رو باید تمام تلاش ها در راستای حذف دلار از مبادلات تجاری باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: پیمان پولی دوجانبه بین کشورها به نوعی مبادله کالا به کالا است، چرا که پولی رد و بدل نمی شود، بلکه کشورهای طرف معامله معادل رقم تعیین شده کالا مبادله می کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: البته این طرح مشکلاتی را هم دارد که نمونه آن، قانون واریز تمام درآمدهای کشور، به خزانه است، مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید کرده اند که قوانین دست و پاگیر رفع شوند که این مورد یکی از همان موارد دست و پاگیر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet