اربعین حسینی
1393/05/15 11:57:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی:

تا وقتی اتهام کسی اثبات نشود نباید نام فرد را افشاء کرد

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس از اعلام اسامی فوتبالیست‌های متهم به جعل کارت‌های معافیت سربازی انتقاد کرد گفت که نباید به این سادگی اسامی کسانی که بعضا الگوی جوانان ما هستند مطرح می‌شد.
تا وقتی اتهام کسی اثبات نشود نباید نام فرد را افشاء کرد رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس از اعلام اسامی فوتبالیست‌های متهم به جعل کارت‌های معافیت سربازی انتقاد کرد گفت که نباید به این سادگی اسامی کسانی که بعضا الگوی جوانان ما هستند مطرح می‌شد. https://cdn.icana.ir/d/019/75570.jpg تا,وقتی,اتهام,کسی,اثبات,نشود,نباید,نام,فرد,را,افشاء,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ سید شریف حسینی اظهار کرد: موضوع کارت‌های معافیت و پایان خدمت بحث داغ امروز فوتبال ماست. اما من معتقدم که تا وقتی اتهام کسی اثبات نشود نباید نام فرد را افشاء کرد تا فرد بتواند زندگی عادی‌اش را ادامه دهد. این موضوع به ویژه برای افراد معروف مثل فوتبالیست‌ها باید مراعات می‌شد.

وی افزود: متاسفانه پیش ازاین که این اتهامات در دادگاه صالحه تایید شود یا توسط مدعی‌العموم بازرسی نیروی انتظامی و یا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بررسی شود به گونه‌ای مطرح شد که حتی برنامه‌ی 90 افراد متهم به جعل کارت‌های پایان خدمت یا معافیت را روی آنتن آورد. در این صورت اگر چنانچه این افراد تبرئه شوند شرایط خاصی برای آنها به وجود خواهد آمد.

این نماینده مجلس با بیان این که قوه قضاییه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و نیروی انتظامی متولی رسیدگی به این موضوع هستند خاطر نشان کرد: این نهادها می‌توانند با بررسی‌های خود مجرم را از متهم تفکیک کنند تا افرادی که تخلفی نداشتند در آینده دچار چالش نشوند. البته اگر کسی تخلفی کرده باید تاوان آن را بدهد و تمهیدات لازم در مورد آن فرد اعلام شود.

حسینی ادامه داد: در بررسی جعل کارت‌های معافیت باید حساب بازیکنانی که از این تخلف بی‌اطلاع بوده‌اند از کسی که خودش متخلف بوده جدا شود و نهایتا اسامی متخلفین و کسانی که تخلفی انجام نداده‌اند اعلام شود تا هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی شود و هر آنچه دادگاه صالحه برای آنها حکم می‌دهد اعمال شود.

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس ضمن اعلام مخالفت خود با اعلام اسامی فوتبالیست‌های متهم به جعل کارتهای معافیت تاکید کرد:‌ البته من با رسانه‌ای شدن این تخلف موافقم اما با اعلام اسامی مخالف بودم چرا که اصل تخلف باید اعلام می‌شد اما تا اعلام نتیجه‌ی بررسی دادگاه صالحه نباید نام افراد اعلام می‌شد.

زیرا این شرایط به نفع فوتبال کشور نیست و بهتر بود در نحوه‌ی خورد با این تخلف درایت بیشتری به خرج می‌دادیم.

وی اضافه کرد: برخی از فوتبالیست‌هایی که اسامی‌شان در این زمینه مطرح شده چهره‌های شاخص کشور و بعضا الگوهایی برای جوانان ما هستند. این افراد یا در تیم ملی و یا در تیم‌های مطرح کشور و لیگ برتر بازی می‌کردند و نباید به این سادگی اسامی آنها مطرح می‌شد.

حسینی در پایان با بیان اینکه فدراسیون ورزش مجلس بر روی مسائل این چنینی در ورزش کشور نظارت می‌کند گفت: ما منتظریم این موضوع نیز از مسیر قانونی پیگیری شود و اگر چنانچه نیاز بود در این زمینه ورود خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet