خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/15 15:01:47
سرویس اجتماعی
پزشکیان در گفت و گو با خانه ملت مطرح کرد:

اعلام نظر وزارت بهداشت درباره وجود پالم در لبنیات بدون برخورد جای سوال دارد/ لزوم رفع دغدغه مردم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه توزیع محصولات لبنی غیراستاندارد نشان از تخلف برخی کارخانجات دارد، گفت: لازم است تا به سرعت جلوی فعالیت کارخانجات متخلف گرفته و دغدغه مردم از میان برداشته شود.
اعلام نظر وزارت بهداشت درباره وجود پالم در لبنیات بدون برخورد جای سوال دارد/ لزوم رفع دغدغه مردم عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه توزیع محصولات لبنی غیراستاندارد نشان از تخلف برخی کارخانجات دارد، گفت: لازم است تا به سرعت جلوی فعالیت کارخانجات متخلف گرفته و دغدغه مردم از میان برداشته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44832.jpg اعلام,نظر,وزارت,بهداشت,درباره,وجود,پالم,در,لبنیات,بدون,برخورد,جای,سوال,دارد/,لزوم,رفع,دغدغه,مردم Icana

مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره استفاده از روغن پالم در تولید شیر پرچرب و اظهارنظر مدیرکل استاندارد استان تهران مبنی بر ممنوعیت استفاده از روغن پالم در تولید محصولات لبنی، افزود: سلامت محصولات از سوی وزارت بهداشت مشخص می‌شود نه سازمان ملی استاندارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: بررسی سلامت موادغذایی مربوط به حوزه کاری وزارت بهداشت است و آنچه که کارشناسان این وزارتخانه نسبت به سلامت و بهداشت محصولات اعلام می‌کنند سازمان استاندارد می‌تواند نظر کارشناسان را تایید یا رد کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری اظهارنظر وزیر بهداشت درباره وجود روغن پالم در شیرپرچرب و برخی محصولات لبنی، تصریح کرد: این اعلام نظر بدون برخورد با متخلفان خود جای سوال دارد بدون‌شک اکنون کار اشتباهی صورت گرفته و ضروری است تا به سرعت از ادامه این تخلف جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: به طور حتم زمانی که خلافی صورت گرفته و خارج از استاندارد محصولی توزیع شده است باید درب کارخانجات تولید کننده آن پلمپ شود.

پزشکیان تاکید کرد: با توجه به اینکه مطرح کردن این موضوعات منجر به نگرانی بین مردم خواهد شد بنابراین لازم است بعد از افشای آن به سرعت جلوی فعالیت کارخانجات متخلف گرفته شود تا دغدغه از بین مردم از میان رود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس نهم، تاکید کرد: لازم نیست تا اسامی کارخانجات متخلف اعلام شود بلکه می توان با پلمپ یا لغو مجوز فعالیت، جلوی تخلفات گرفته شود زیرا مسئول سلامت مردم در جامعه وزارت بهداشت است و اگر مشکلی در موادغذایی به وجود آید وزارت بهداشت مسئول آن است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، درباره میزان استفاده از روغن پالم در شیرپرچرب و لبنیات، گفت: این اظهارنظرهای علمی باید از سوی کارشناسان غذایی صورت گیرد تا اگر استفاده از روغن پالم مجاز باشد میزان استفاده از آن نیز مشخص شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet