خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/15 13:19:38
سرویس سیاسی
اخوان:

زنان و مردان در پارلمان ایران از حقوق یکسانی برخوردارند

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شبکه تلویزیونی satv با بیان اینکه در بنگلادش دولت برخاسته از حزب اکثریت مجلس است، گفت: در ایران نقش احزاب پررنگ نیست اما زنان و مردان در پارلمان از حقوق یکسانی برخوردار هستند.
زنان و مردان در پارلمان ایران از حقوق یکسانی برخوردارند عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شبکه تلویزیونی satv با بیان اینکه در بنگلادش دولت برخاسته از حزب اکثریت مجلس است، گفت: در ایران نقش احزاب پررنگ نیست اما زنان و مردان در پارلمان از حقوق یکسانی برخوردار هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/75642.jpg زنان,و,مردان,در,پارلمان,ایران,از,حقوق,یکسانی,برخوردارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نیره اخوان بی طرف یکی ازاعضای هیات پارلمانی ایران در بنگلادش درمصاحبه با شبکه تلویزیونی satv به پرسش های در زمینه قوانین پارلمانی در ایران و بنگلادش و موضع جمهوری اسلامی ایران درباره جنایت های صهیونیست ها درغزه پاسخ داد که مشروح آن در ذیل می آید.

اخوان در پاسخ به این پرسش که قوانین پارلمانی دربنگلادش و ایران را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: مقایسه وضعیت قوانین انتخاباتی دو کشور کمی مشکل است ، زیرا به لحاظ سیستم سیاسی متفاوت هستند ، بنگلادش سیستم پارلمانی داشته و جمهوری اسلامی ایران سیستم ریاستی دارد ، ازاین رو دربنگلادش  دولت برخاسته از حزب اکثریت مجلس است و در ایران رئیس جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می شود .

وی ادامه داد: در ایران تفکیک قوا وجود دارد و نقش احزاب پررنگ نیست و هرکسی رای بیشتری بیاورد انتخاب می شود و بنده از شهر اصفهان به صورت مستقل و برای چند دوره تا کنون انتخاب شده ام .

وی درباره حضور 50 نماینده انتصابی درمجلس بنگلادش افزود: در قانون اساسی ایران و در تمامی طرحها و لوایح همه زنان و مردان از حقوق یکسانی برخورداربوده وانتصابی بودن نقض دمکراسی است، البته این امتیاز برای حضور بیشتر زنان در صحنه سیاسی بوده و می تواند جنبه مثبتی داشته باشد .

اخوان در پاسخ به پرسشی مبنی بر موضع ایران در خصوص کشتار جمعی توسط صهیونیستها درغزه گفت: ما شدیدا محکوم کرده و اعتراض خود را به همه جا اعلام نموده ایم ، قدس قبله اول مسلمین جهان بوده و درحال حاضر غرب برخورد دوگانه ای نسبت به این مسئله دارد ، اما پارلمان جمهوری اسلامی ایران اقداماتی از قبیل اختصاص بخشی از حقوق نمایندگان برای کمک به مردم غزه و راه اندازی کاروان کمک رسانی را  به عمل آورده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet