ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/17 10:07:26
سرویس فرهنگی
نوش آبادی در راستای لغو یک کنسرت در ارومیه تشریح کرد:

دلایل مخالفت وزارت ارشاد با تفکیک جنسیتی کنسرت ها

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تفکیک جنسیتی در برنامه هایی نظیر کنسرت ها گامی است به سمت دور شدن خانواده ها از انس و الفتی که ممکن است در سایه برنامه های فرهنگی و هنری پدید آید.
دلایل مخالفت وزارت ارشاد با تفکیک جنسیتی کنسرت ها معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تفکیک جنسیتی در برنامه هایی نظیر کنسرت ها گامی است به سمت دور شدن خانواده ها از انس و الفتی که ممکن است در سایه برنامه های فرهنگی و هنری پدید آید. https://cdn.icana.ir/d/019/75502.jpg دلایل,مخالفت,وزارت,ارشاد,با,تفکیک,جنسیتی,کنسرت,ها Icana

حسین نوش آبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، تفکیک جنسیتی در مراسم کنسرت برخی از شهرستان ها و در نتیجه لغو آن را مورد تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندانست و گفت: ما به دنبال تفکیک مراسمات عمومی و خانوادگی نیستیم و از آنجایی مخاطبان اصلی سینما، تئاتر و کنسرت خانواده ها هستند، آنها نیز انتظار دارند ساعاتی را در کنار هم در این مکان ها بگذارنند.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تأکید کرد: اینطور نیست که برخی تصور کنند کنسرت محل اختلاط دختران و پسران مجردی است که در پی ایجاد اختلال در برنامه های هنری هستند بلکه اغلب مخاطبان خانواده ها هستند.

وی افزود: تفکیک جنسیتی در برنامه هایی نظیر کنسرت ها گامی است به سمت دور شدن خانواده ها از انس و الفتی که ممکن است در سایه برنامه های فرهنگی و هنری پدید آید.

نوش آبادی در ادامه با تأکید بر این مطلب که تفکیک جنسیتی در کنسرت ها از سیاست های وزارت ارشاد نیست، خاطرنشان کرد: در وازرت ارشاد همواره سعی بر این بوده است که در جهت تحکیم بنیان خانواده کار شود لذا جداسازی خانم ها و آقایان این امر را خدشه دار می کند.

وی ادامه داد: اختلاط در کنسرت ها نه تنها مشکلی ندارد بلکه برای تحکیم خانواده ها امری مفید و ضروری است تنها در صورتی این امر امکان پذیراست که برای مثال مراسمی در دانشگاهی برگزار شود و به علت تجرد اکثریت شرکت کنندگان، تفکیک جنسیتی صورت گیرد.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تصریح کرد: نباید برنامه هایی را که با نظارت و کنترل در حوزه فرهنگی و هنری و به صورت حاکمیتی برگزار می شود، دستخوش سلیقه ها و تصمیم گیری های فردی کنیم ضمن اینکه با تصمیمات جدید اتخاذ شده و اتفاقاتی که در برخی شهر ها افتاده نه موافق هستیم و نه اطلاعی از آن داشته ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet