ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/16 13:58:18
سرویس سیاسی
لاریجانی:

بانک ها از رونق تولید حمایت نمی کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها در زمینه حمایت از تولید مساعدت جدی نمی کنند این در حالی است که لازمه رونق تولید حمایت مالی بانک ها است.
بانک ها از رونق تولید حمایت نمی کنند رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها در زمینه حمایت از تولید مساعدت جدی نمی کنند این در حالی است که لازمه رونق تولید حمایت مالی بانک ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/43019.jpg بانک,ها,از,رونق,تولید,حمایت,نمی,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی امروز ( پنج شنبه 16 مرداد) در جلسه شورای اداری بخش کهک با تأکید بر حل مشکلات این منطقه گفت: استان قم به دلیل وجود مرقد مطهر حضرت معصومه(س) و حوزه علمیه همواره مورد توجه شیعیان داخل و خارج از کشور بوده است و شهر قم مرکز تشیع شیعیان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بخش کهک علما و دانشمندان بزرگی زندگی کردند که می توان به مرحوم ملاصدرا فیلسوف بزرگ اسلام اشاره کرد که این خود نشان از قابلیت های بالای بخش کهک است.

وی تصریح کرد: با توضیحاتی که مسئولان منطقه درباره مشکلات بخش کهک اشاره کردند باید مشکلات در دو بخش اصلی حل شود.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: مسائل زیربنایی کهک مانند مشکلات در بخش کمبود آب، ترمیم جاده، گازرسانی و مسائل اجرایی املاک منطقه ای باید با هماهنگی حل شود.

لاریجانی ادامه داد: بخش دوم مشکلات منطقه کهک به موضوع عدم رونق اقتصادی است که حل این مشکلات با توجه به وضعیت بودجه ای کشور زمان بر است اما نکته این است برای حل مسائل اشتغال جوانان باید تولید رونق گیرد.

وی گفت: از استانداری می خواهم با تهیه نامه ای موضوع گازرسانی به روستای این منطقه را پیگیری کند.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: در کشور حدود 6 هزار روستا با مشکل کمبود آب روبرو هستند با توجه به این موضوع با وزیر نیرو جلسه ای برگزار  شد که وی عنوان کرد در این زمینه طرحی آماده کرده است.

لاریجانی ادامه داد: برای حل مشکل کمبود آب روستاها از مقام معظم رهبری درخواستی داشتیم که مساعدت ایشان باعث شد زمینه تأمین منابع مالی برای آبرسانی به روستاها فراهم شود .

وی افزود: با توجه به توریستی بودن منطقه کهک باید مشکلات جاده ای منطقه حل شود همچنین باید مسئولان منطقه ای مسئله املاک در بخش زینبیه را حل کنند.

لاریجانی گفت: استانداری قم با توجه گردشگری بودن منطقه کهک باید تلاش کند موضوع تأمین زمین برای احداث پارک ها حل شود و همچنین امیدوارم فرماندهی نیروی انتظامی استان قم با هماهنگی های لازم مشکلات حوزه انتظامی را حل کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این نکته که باید اقتصاد روستاها رونق گیرد افزود: تا چرخ اقتصاد مردم در روستاها نچرخد نمی توان آنها را به زور در روستا نگه داشت، در بسیاری از روستاها با وجود امکانات مردم مهاجرت می کنند بنابراین باید زمینه درآمدزایی و رونق تولید را در روستا فراهم کرد.

لاریجانی گفت: مقام معظم رهبری بر دستیابی به سیاست های اقتصاد مقاومتی تأکید دارند بنابراین باید دلمشغولی تمامی مردم و مسئولان رونق تولید باشد.

وی ادامه داد: در منطقه کهک باغداران بایداز سیستم آبیاری تحت فشار استفاده کنند تا از آب استفاده بهینه شود.

لاریجانی با انتقاد از سیستم بانکی کشور گفت: با توجه به آب و هوای مطلوب کهک باید زمینه سرمایه گذاری در این منطقه فراهم شود که متأسفانه شنیده می شود بانک ها در این زمینه مساعدت لازم را ندارند این در حالی است که یکی از فرازهای فرمایشات مقام معظم رهبری این است که باید به بخش تولید کمک جدی شود.

رئیس نهاد قانونگذاری ادامه داد: از استاندار قم می خواهم که با برگزاری جلسه با بانک ها زمینه مساعدت آنها را در اعطای تسهیلات بانکی به بخش تولید و همچنین گردشگری فراهم کند به دلیل اینکه سرمایه گذاری در بخش گردشگری نیازمند حمایت بانک ها است.

لاریجانی افزود: اگر سرمایه گذاری های مطلوبی در بخش گردشگری کهک انجام شود بسیاری از مشکلات در زمینه بیکاری جوانان این منطقه حل می شود.

وی با تأکید بر سرمایه گذاری بیشتر در بخش معدن گفت: در بودجه سال جاری امکانات مناسبی برای توسعه بخش معدن کشور در نظر گرفته شده و بخش خصوصی می تواند با سرمایه گذاری در بخش صنایع معدنی از صندوق توسعه ملی تسهیلات ارزی و ریالی دریافت کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل آب و هوای خشک استان قم سهم کشاورزی برای توسعه اشتغال در این منطقه کم خواهد بود بنابراین باید تلاش شود که در بخش صنعت استان قم سرمایه گذاری شود.

 

استان قم برای توسعه راهی جز رونق صنعت ندارد

لاریجانی با تأکید بر این نکته که استان قم برای توسعه راهی جز رونق صنعت ندارد گفت: در چند سال گذشته با حذف قانون ممنوعیت سرمایه گذاری در 120 کیلومتری استان تهران در بخش صنعت زمینه برای رونق تولید و اشتغال زایی جوانان استان قم فراهم شده است.

وی افزود: برای توسعه صنعتی منطقه کهک باید مشکل تأمین برق صنعتی حل شود که در این زمینه از مسئولان استانی می خواهم مساعدت لازم را به عمل آورند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حل مشکل بیکاری جوانان باعث جلوگیری از مهاجرت آنها از روستاها و شهرها خواهد شد.

لازم به ذکر است در پایان جلسه شورای اداری بخش کهک رئیس مجلس پای صحبت های مردم محلی منطقه نشست و از مسئولان درخواست کرد که با هماهنگی مشکلات مطرح شده را حل کنند.

گفتنی است در این مراسم صالحی منش استاندار قم ضمن خوشامدگویی به رئیس مجلس گفت: عملکرد مطلوب ریاست مجلس در سطح بین الملل، منطقه و کشور باعث رضایت مقام معظم رهبری وملت ایران است .

وی ادامه داد: مسئولان قم از زحمات دکتر لاریجانی برای حل مشکلات این استان تشکر می کنند و امیدوارند که با مساعدت های دکتر لاریجانی مشکل کمبود آب بخش کهک حل شود.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار رضوی معاون استاندار قم، میرمؤمنی امام جمعه بخش کهک، حاج اسماعیلی رئیس شورای شهر کهک، گلچین بخشدار کهک، صالحی مدیرکل بنیاد مسکن استان قم، سیار رئیس جهاد کشاورزی، صادقپور مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی قم و تعدادی دیگر از مسئولان منطقه ای با خیر مقدم به رئیس مجلس خواستار حل مسائل بخش کهک در زمینه کمبود آب، تکمیل مسکن مهر، تأمین پزشک و تجهیزات پزشکی، هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان و معلمان، ترمیم جاده های منطقه و گازرسانی به روستاهای امامزاده ابراهیم(ع) و وشنوه بخش کهک شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet