هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوری مطرح کرد:

انتقاد از حضور کمرنگ تعاونی‌ها در بازار میوه و سود های میلیونی دلالان

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس حضور تعاونی ها را باعث حذف دلالان عنوان کرد و گفت: تاکنون اقدامات بسیاری برای حذف دلالان صورت گرفته، اما این امر محقق نشده است.
شنبه 18 مرداد 1393 ساعت 08:55
انتقاد از حضور کمرنگ تعاونی‌ها در بازار میوه و سود های میلیونی دلالان عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس حضور تعاونی ها را باعث حذف دلالان عنوان کرد و گفت: تاکنون اقدامات بسیاری برای حذف دلالان صورت گرفته، اما این امر محقق نشده است. http://cdn.icana.ir/d/019/55138.jpg انتقاد,از,حضور,کمرنگ,تعاونی‌ها,در,بازار,میوه,و,سود,های,میلیونی,دلالان Icana

سید راضی نوری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، حذف دلالان از مسیر عرضه محصولات کشاورزی را اقدام دشواری دانست و گفت: این افراد اکنون سودهای میلیونی از واسطه گری کسب می کنند و کوتاه کردن دست آنها از محصولات کشاورزی، اقدام بسیار دشواری است.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضور تشکل ها و تعاونی ها باعث کاهش حضور دلالان در زمین های کشاورزی شده و این روند، توان برنامه ریزی برای سیاستگذاران را افزایش می دهد.

وی افزود: اجرای فرایند نزدیک شدن مزرعه به سفره باعث می شود که دلالان از مسیر عرضه حذف و مصرف کننده نیز از این اقدام رضایت داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و مجلس شورای اسلامی در رابطه با اقدامات صورت گرفته در این زمینه نیز بیان کرد: تاکنون اقدامات بسیاری برای حذف دلالان صورت گرفته، اما متاسفانه ثمرات چندانی نداشته است، از این رو باید تلاش تمام دستگاه ها در راستای تحقق این خواسته باشد.

وی همچنین زمان مورد نیاز برای حذف دلالان را وابسته به تقویت سیستم نظارتی کشور دانست و گفت: تا زمان بهبود وضعیت سیستم نظارتی، نمی توان انتظار حذف دلالان را از چرخه عرضه محصولات کشاورزی داشت، اما تعاونی ها می توانند محصول را از کشاورز خریداری و به بازار عرضه کنند که همین اقدام می تواند حذف دلالان را در پی داشته باشد.

نماینده مردم شوش در مجلس افزود: اکنون حضور دلالان باعث کاهش تمایل به کشاورزی شده، چرا که آنها محصولات را با قیمت بسیار پایین خریداری و با قیمت های گزاف به متقاضی عرضه می کنند که این موضوعات نیازمند بررسی و پیگیری است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000