اربعین حسینی
1393/05/19 14:51:45
سرویس اقتصادی
ندیمی:

اجرای پیمان های پولی دو جانبه مشکلات اقتصاد ایران را در جهان حل می کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: اجرای پیمان های ارزی، بسیاری از مشکلات ما در حوزه اقتصاد جهانی حل خواهد شد، اما این موضوع به شرطی است که ارزهای پرنوسان مورد معامله قرار نگیرند.
اجرای پیمان های پولی دو جانبه مشکلات اقتصاد ایران را در جهان حل می کند عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: اجرای پیمان های ارزی، بسیاری از مشکلات ما در حوزه اقتصاد جهانی حل خواهد شد، اما این موضوع به شرطی است که ارزهای پرنوسان مورد معامله قرار نگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/47696.jpg اجرای,پیمان,های,پولی,دو,جانبه,مشکلات,اقتصاد,ایران,را,در,جهان,حل,می,کند Icana

ابوذر ندیمی در گفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت در رابطه با ثمرات بهره مندی از پیمان های پولی دو جانبه، گفت: حذف دلار از صحنه اقتصادی، یکی از مسایل قدیمی بوده که طی آن، کشورهای طرف معامله، پول های رایج را نسبت به یکدیگر تعریف می کنند که این اقدام مثبت، باعث کاهش وابستگی اقتصاد به دلار می شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: البته آنچه باید در نظر گرفته شود بحث نوسانات پولی بوده، چراکه نوسان ارزش پول یکی از مسایلی است که در صورت کم توجهی ، آسیب های فراوانی را به اقتصاد وارد می کند.

وی ادامه داد: همچنین در کنار ایجاد پیمان های ارزی، باید توجه داشت که کشورهای بسیاری با مشکل نوسان ارزی مواجه اند، از این رو باید ارزهایی مورد قبول باشد که نوسان و درصد ریسک کمتری دارند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: با اجرای پیمان های ارزی بسیاری از مشکلات مانند تحریم حل خواهند شد، اما بازهم احتمال مخالفت یکی از طرفین معامله، برای قبول ارزهای اعلام شده وجود دارد و ممکن است کشورها در این مورد به توافق دست نیابند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس در رابطه با فواید اجرای این طرح گفت : اگر طرف معامله پول پر نوسانی نداشته باشد، مشکلات ما را در حوزه  اقتصاد جهانی حل خواهد کرد و این موضوع به سرعت مبادله و کاهش وابستگی به دلار می انجامد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet