ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/18 09:44:52
سرویس اقتصادی
فولاد گر مطرح کرد:

لزوم حذف رانت خواران با عرضه غیرانحصاری سیمان در بورس کالا

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر عرضه محصول در بورس کالا در راستای شفاف سازی باشد ، اقدام مثبتی است و باید هرچه سریعتر مقدمات آن را فراهم ساخت، اما اگر به انحصارگرایی منجر شود تولیدکننده و مصرف کننده را متضرر خواهد کرد.
لزوم حذف رانت خواران با عرضه غیرانحصاری سیمان در بورس کالا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر عرضه محصول در بورس کالا در راستای شفاف سازی باشد ، اقدام مثبتی است و باید هرچه سریعتر مقدمات آن را فراهم ساخت، اما اگر به انحصارگرایی منجر شود تولیدکننده و مصرف کننده را متضرر خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/52636.jpg لزوم,حذف,رانت,خواران,با,عرضه,غیرانحصاری,سیمان,در,بورس,کالا Icana

حمیدرضا فولاد گر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، دررابطه با ثمرات عرضه سیمان در بورس کالا، گفت: معامله سیمان در تالار بورس کالا اقدام درستی است،به شرطی که عرضه این محصول به صورت رقابتی و غیر انحصار باشد تا متقاضیان واقعی خریدار آن باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی مواقع عرضه محصول در تالار بورس به شفاف سازی می انجامد، اما گاهی ممکن است که محصول به صورت رانتی عرضه شود که در این صورت دسترسی های مردم نیز دشوارتر خواهد شد، از این رو باید به نحوی نظارت کرد که تصمیم اخذ شده به نفع تولیدکننده و مصرف کننده باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در نهایت اگر عرضه محصول در بورس کالا در راستای شفاف‌سازی باشد ، اقدام مثبتی است و باید هرچه سریعتر مقدمات آن را فراهم ساخت، اما اگر به انحصارگرایی منجر شود تولیدکننده و مصرف کننده را متضرر خواهد کرد و باید ساز و کاری برای آن اندیشید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: همچنین خرید و فروش در بورس کالا باید در راستای رشد صادرات صورت گرد،چرا که اکنون بیش از 14 میلیون تن سیمان در انبارها ذخیره شده و عرضه در بورس کالا می تواند موقعیتی برای رونق صادرات و افزایش تقاضا برای این محصول باشد که باید از این ظرفیت بهره برد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet