ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/18 12:37:01
سرویس اقتصادی
ندیمی مطرح کرد:

کشیدن ترمز تورم با حضور فعال تر بخش خصوصی/ رقابتی کردن اقتصاد با اصلاح قیمت ها

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت با آنالیز و اصلاح قیمت هامی تواند اقتصاد را به سمت رقابتی هدایت کندنه با رها کردن تولید،گفت:دولت می تواند با شارژ منابع، برای اجرای طرح ها و مشارکت بخش خصوصی در اتمام پروژه ها، بزرگترین جریان ساز خروج از رکود حاکم بر اقتصاد باشد.
کشیدن ترمز تورم با حضور فعال تر بخش خصوصی/ رقابتی کردن اقتصاد با اصلاح قیمت ها عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت با آنالیز و اصلاح قیمت هامی تواند اقتصاد را به سمت رقابتی هدایت کندنه با رها کردن تولید،گفت:دولت می تواند با شارژ منابع، برای اجرای طرح ها و مشارکت بخش خصوصی در اتمام پروژه ها، بزرگترین جریان ساز خروج از رکود حاکم بر اقتصاد باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/65999.jpg کشیدن,ترمز,تورم,با,حضور,فعال,تر,بخش,خصوصی/,رقابتی,کردن,اقتصاد,با,اصلاح,قیمت,ها Icana

ابوذر ندیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: یکی از محورهای انتظاراتی از دولت، خروج از رکود با اصلاح عملکرد خویش است، چراکه بزرگترین خریدار، فروشنده، صادرکننده و وارد کننده دولت بوده و می تواند با 7 هزار میلیارد تومان تخصیص یافته برای پروژه های عمرانی، در فضای کسب و کار رونق ایجاد کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: روند پیش گرفته شده کاملا صحیح بوده و دولت می تواند با شارژ منابع، برای اجرای طرح ها و مشارکت بخش خصوصی در اتمام پروژه ها، بزرگترین جریان ساز خروج از رکود حاکم بر اقتصاد باشد.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران دولتی است، بیان کرد: زمانی که دولت بزرگترین دارنده و تقسیم کننده منابع به شمار می رود، باید برای خروج از رکود، روند خویش را تغییر دهد، در غیر این صورت وضعیت بهبود نمی یابد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره ضرورت ایجاد اقتصاد رقابتی نیز گفت : اکنون شاهد یک اشتباه بزرگ در دولت هستیم که در آن تصور می شود برای ایجاد اقتصاد رقابتی باید تولید کننده را رها کرد، در صورتیکه اقتصاد رقابتی، آنالیز قیمت است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس ادامه داد: به طور مثال در بحث قیمت شیر، مردم انتظار دارند که دولت به نیابت از آن ها وضعیت را بهبود بخشد، نه اینکه تولیدکننده و مصرف کننده را به حال خود رها سازد، چرا که در این صورت، بر خلاف سیاست شفاف سازی عمل شده و اعتماد مردم به دولت کاهش می یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet