خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1393/05/18 09:47:34
سرویس اقتصادی
پیرمؤذن مطرح کرد:

سفر هیأت اقتصادی و سیاسی ایران به آذربایجان /توافق برای اجرای پروژه‌های مشترک دو کشور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به سفر هیأت اقتصادی و سیاسی ایران به کشور آذربایجان، گفت: در این سفر توافقاتی برای اجرای پروژه‌های مشترک دو کشور انجام شد.
سفر هیأت اقتصادی و سیاسی ایران به آذربایجان /توافق برای اجرای پروژه‌های مشترک دو کشور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به سفر هیأت اقتصادی و سیاسی ایران به کشور آذربایجان، گفت: در این سفر توافقاتی برای اجرای پروژه‌های مشترک دو کشور انجام شد. https://cdn.icana.ir/d/019/42855.jpg سفر,هیأت,اقتصادی,و,سیاسی,ایران,به,آذربایجان,/توافق,برای,اجرای,پروژه‌های,مشترک,دو,کشور Icana

کمال‌الدین پیرمؤذن در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر هیأت اقتصادی، سیاسی، فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به کشور آذربایجان در هفته گذشته، گفت: این هیأت در قالب تیمی 60 نفره و برای حضور در نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی به این کشور سفر کرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دیدار هیأت ایرانی با الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان، افزود:‌ علی‌اف در این دیدار ضمن تقدیر از فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب، از دکتر روحانی برای سفر به آذربایجان دعوت کرد.

وی با بیان اینکه سفر هیأت ایرانی و دیدار با مقامات این کشور قطعا فصل جدیدی را در تعمیق روابط دو کشور ایجاد کرد، گفت: همه بخش‌های بانکی، گمرکی، بازرگانی، نفت، گاز، صنعتی و گردشگری، سیاسی و امنیتی  در جلسه اخیر با رئیس‌جمهور آذربایجان بررسی و در رابطه با راه‌آهن آستارا- قزوین، بازگشایی شبانه‌روزی گمرک بیله‌سوار، توجه به گمرک اصلاندوز، آزاد کردن روادید نخجوان، تشکیل اتاق مشترک بازرگانی، افزایش سه برابری تعاملات اقتصادی،  بهره‌گیری استان اردبیل از منابع آبی و خرید و فروش برق دو کشور توافقاتی صورت گرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: امیدوارم این توافقات و تعاملات بین‌المللی و دیپلماسی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بتواند رشد پرشتاب ایران را رقم بزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet