سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
توکلی:

از راه‎های استفاده بهینه از آب، گران کردن قیمت آن است

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: در بودجه برای خرید تضمینی آب 105 میلیارد تومان پیش‎بینی شده است.
شنبه 18 مرداد 1393 ساعت 09:44
از راه‎های استفاده بهینه از آب، گران کردن قیمت آن است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: در بودجه برای خرید تضمینی آب 105 میلیارد تومان پیش‎بینی شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/44032.jpg از,راه‎های,استفاده,بهینه,از,آب،,گران,کردن,قیمت,آن,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ محمدتقی توکلی بیان کرد: در بخش آب تا جایی که ممکن بوده سرمایهگذاری انجام شده و آب را به کلان شهرها نیز انتقال دادیم.

وی درباره حضور بخش خصوصی برای مدیریت تأمین آب، اظهار کرد: چنانچه بخش خصوصی تأمین آب آشامیدنی را بر عهده گیرد میتواند آن را به صورت تضمینی به دولت بفروشد که این امر در افزایش میزان راندمان آب مؤثر خواهد بود. بر همین اساس میتواند هزینه آب تولید شده را از دولت بگیرد.

توکلی با اشاره به اینکه بخش خصوصی میتواند با جمعآوری فاضلاب و تولید پساب و فروش آن به دولت در راستای استفاده در بخشهای کشاورزی یا محیط زیست موثر باشد، بیان کرد: یکی از راههای تامین آب مورد نیاز تقویت صنعت بستهبندی است که جنبه صادراتی داشت و در کنار تامین نیاز آبی مردم میتواند از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد.

عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: دولت برای جبران کسری آب باید مصرف را مدیریت از پرتیها جلوگیری کند.

وی یادآور شد: دولت در بودجه اعتباری معادل 105 میلیارد تومان برای خرید تضمینی آب پیشبینی کرده تا در این باره سرمایهگذار بخش خصوصی متضرر نشود.

توکلی گفت: یکی از راههای استفاده بهینه از آب گران کردن قیمت آن است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000