عید سعید غدیرخم
1393/05/18 13:40:33
سرویس اجتماعی
در صورت تصویب نهایی؛

تلاش برای اصلاح میزان حق بیمه شخص ثالث/رانندگان قانونمند مشمول تخفیف بیمه می‌شوند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه این کمیسیون درصدد اصلاح میزان پرداخت حق بیمه شخص ثالث است، گفت: بر اساس این طرح تلاش شده تا عدالت در دریافت حق بیمه رعایت و رانندگان قانونمند و کم خطر حق بیمه کمتری پرداخت کنند.
تلاش برای اصلاح میزان حق بیمه شخص ثالث/رانندگان قانونمند مشمول تخفیف بیمه می‌شوند عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه این کمیسیون درصدد اصلاح میزان پرداخت حق بیمه شخص ثالث است، گفت: بر اساس این طرح تلاش شده تا عدالت در دریافت حق بیمه رعایت و رانندگان قانونمند و کم خطر حق بیمه کمتری پرداخت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/62172.jpg تلاش,برای,اصلاح,میزان,حق,بیمه,شخص,ثالث/رانندگان,قانونمند,مشمول,تخفیف,بیمه,می‌شوند Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری ارایه گزارش طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث به صحن مجلس، افزود: امروزه وسایل نقلیه نیاز به یکسری ساماندهی دارند که اگر چاره‌ای برای آنها اندیشیده نشود مشکلات جدی را برای شهروندان به وجود می‌آورند.

نماینده مرم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری بررسی طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: این طرح با حضور جمعی از مسئولان و کارشناسان مورد بحث و بررسی دقیقی قرار گرفت تا نواقص موجود در طرح بررسی شود.

وی تاکید کرد: همواره گلایه‌هایی از سوی راهنمایی و رانندگی و ناجا مبنی بر نواقص موجود در این قانون و اجرایی نشدن آن مطرح بود که در این طرح سعی شده تا این نواقص برطرف شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: برای بررسی این مهم کارگروهی با حضور مسئولان شهرداری، راهنمایی و رانندگی و ناجا تشکیل شد و به موضوعاتی اعم از نحوه برخورد با متخلفان پرداخته شد.

سعیدی ادامه داد: همچنین برقی کردن موتورسیکلت‌ها، ورود وسایل نقلیه به پیاده‌روها یا تبدیل موتورهای بنزین‌سوز به موتورسیکلت‌های برقی نیاز به وجود قوانین داشت که از سوی مسئولان مربوطه مطرح و در این طرح مورد توجه قرار گرفته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، تاکید کرد: همچنین در این طرح تلاش شده تا عدالت در پرداخت حق بیمه نیز رعایت شود؛ به نحوی که از رانندگان قانونمند، کم خطر با پیمایش کم و خودرروهای با ایمنی بالا، حق بیمه کمتری نسبت به رانندگان پر ریسک و پرتخلف و خودروهای با ایمنی پایین دریافت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet