هدر اصلی
1393/05/18 11:36:04
سرویس فرهنگی
از سوی دکتر رجبی اعلام شد:

اعلام آمادگی کتابخانه مجلس در حمایت از انتشار کتاب‌های فرهنگی و تاریخی

کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای انتشار کتاب‌های فرهنگی و تاریخی کشور اعلام نمود.
اعلام آمادگی کتابخانه مجلس در حمایت از انتشار کتاب‌های فرهنگی و تاریخی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای انتشار کتاب‌های فرهنگی و تاریخی کشور اعلام نمود. https://cdn.icana.ir/d/019/45657.jpg اعلام,آمادگی,کتابخانه,مجلس,در,حمایت,از,انتشار,کتاب‌های,فرهنگی,و,تاریخی Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، دکتر محمد رجبی، رئیس کتابخانه به مناسبت رونمایی کتاب «فتح تهران» که عصر روز چهارشنبه (15 مرداد ماه) در محل کاخ موزه نیاوران قرار است برگزار شود درباره این کتاب گفت: کتاب مذکور، باب جدیدی از روایت قصه گونه تاریخ معاصر است که ماجرای فتح تهران را توسط ایل بختیاری بعد از دوره استبداد صغیر بیان می کند؛ آن هم از زبان اسبی که بختیاری ها سوار بر آن از اصفهان تا تهران حرکت می کردند.

رجبی ادامه داد: پیش از این نیز کار مشابه دیگری از زبان تفنگ و به نام کتاب «تفنگ نه دال» و از سوی نویسنده همین کتاب (اردشیر صالح پور) انجام شده بود که روایت مشابهی در همین کتاب دارد.

وی تصریح کرد: این کتاب کاری است که به یک اعتبار می تواند در حوزه داستان نویسی مستند قرار گیرد و به اعتباری دیگر، به عنوان کاری تاریخی تلقی شود. ضمن این که این روایت مربوط به یک تابلوی بزرگی است که در کاخ صاحبقرانیه که در آن فتح تهران در صحنه های مختلفی به تصویر درآمده است و از این جهت، هم در حوزه تصویر و هم در وجه قصه گویی، دارای ارزش ویژه‌ای است.

دکتر رجبی با بیان این که این کتاب به مناسبت سالگرد مشروطه منتشر شده است، اظهار کرد: کتاب مذکور به جهت سبک ویژه‌ای که دارد و به خصوص وارد مسایل اختلافی در حوزه مشروطیت نشده است،  به عنوان کتابی تلقی شد که ما توانستیم از آن حمایت به عمل آوریم؛ بنابراین در نشر آن مشارکت کردیم.

رییس کتابخانه، موزه و اسناد مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در اینجا باید از نقش جناب آقای احمد محیط طباطبایی که رابط بین مولف محترم و بانی اصلی نشر این کتاب با این کتابخانه بودند، تشکر و سپاسگذاری کنم. ضمناً اعلام می‌کنم که ما در حوزه کتاب‌هایی که به نوعی مرتبط با فرهنگ و تاریخ کشورمان می‌شوند، آمادگی حمایت داریم؛ چنانکه تاکنون هم همکاری‌هایی در این زمینه با فرهنگستان هنر و موسسه تحقیقات اسلامی قم، موسسه ابن‌سینا و اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران داشتیم و برخی مؤسسات دیگر داشته‌ایم

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet