عید سعید غدیرخم
1393/05/18 12:30:57
سرویس اجتماعی
کولیوند خبر داد:

بررسی طرح ساماندهی و تمرکززدایی از تهران فردا در صحن مجلس/ نهایی شدن مطالعات درباره ابعاد مالی طرح

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور٬ از بررسی طرح ساماندهی و تمرکززدایی از تهران و چگونگی انتقال پایتخت سیاسی و اداری در جلسه علنی فردا مجلس خبر داد و گفت: در شور دوم بررسی این طرح در کمیسیون شوراها مطالعات مربوط به ابعاد مالی مورد نیاز این طرح مورد بررسی قرار گرفت.
بررسی طرح ساماندهی و تمرکززدایی از تهران فردا در صحن مجلس/ نهایی شدن مطالعات درباره ابعاد مالی طرح نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور٬ از بررسی طرح ساماندهی و تمرکززدایی از تهران و چگونگی انتقال پایتخت سیاسی و اداری در جلسه علنی فردا مجلس خبر داد و گفت: در شور دوم بررسی این طرح در کمیسیون شوراها مطالعات مربوط به ابعاد مالی مورد نیاز این طرح مورد بررسی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/53548.jpg بررسی,طرح,ساماندهی,و,تمرکززدایی,از,تهران,فردا,در,صحن,مجلس/,نهایی,شدن,مطالعات,درباره,ابعاد,مالی,طرح Icana

محمدجواد کولیوند در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری بررسی طرح ساماندهی و تمرکززدایی از تهران و چگونگی انتقال پایتخت سیاسی و اداری در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از انجام مطالعات مربوط به مباحث مالی آن خبر داد و گفت: گزارش شوردوم کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درباره طرح انتقال پایتخت فردا یک‌شنبه(19 مرداد ماه) در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مرجع رسیدگی کننده به طرح ساماندهی و تمرکززدایی از تهران و چگونگی انتقال پایتخت سیاسی و اداری در حال حاضر شورای عالی انتقال پایتخت است٬ افزود: در صورتی که تصمیم به جابجایی پایتخت از تهران از سوی این شورا گرفته شود٬ دولت باید لایحه انتقال پایتخت را  با نقطه یابی و همچنین برآورد منابع مالی مورد نیاز به مجلس ارجاع دهد.

وی ادامه داد: در صورتی که شورای انتقال پایتخت با انجام بررسی‌ها تصمیم به ساماندهی پایتخت سیاسی و اداری کشور بدون جابه جایی مکان آن بگیرد نیز باید با تنظیم لایحه مجوز آن را از مجلس اخذ کند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، یادآور شد: طرح ساماندهی و تمرکززدایی از تهران و چگونگی انتقال پایتخت سیاسی و اداری به اداره قوانین مجلس برای بررسی کارشناسانه ارجاع شده و از سوی این اداره فردا به صحن علنی مجلس ارجاع خواهد شد.

گفتنی است؛ وزاری کشور، راه و شهرسازی، نفت، ارتباطات، اطلاعات، نیرو و همچنین شهردار تهران، رئیس شورای شهر تهران، پدافند غیر عامل، رئیس ستاد مشترک ارتش، رئیس معاون راهبردی رئیس جمهور و 4 نفر از نمایندگان مجلس اعضای تشکیل دهنده شورای عالی انتقال پایتخت هستند که ریاست آن با رئیس جمهور و دبیری آن نیز با وزیر راه و شهرسازی است.

لازم به ذکر است؛ مطالعات و بررسی‌های شورای عالی انتقال پایتخت باید ظرف مدت دو سال جمع بندی شده و پس از اتمام بررسی‌ها در شورای مذکور و تصویب طرح باید دولت لایحه ای در این خصوص به مجلس ارایه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet