ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/18 14:38:59
سرویس اقتصادی
تاجگردون عنوان کرد:

ساماندهی شاخص‌های اقتصادی با احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: یکی از وظایف سازمان مدیریت و برنامه ریزی، پیگیری برنامه های در حال اجرا است، از این رو احیای این سازمان، دستیابی به اهداف را تقویت می کند.
ساماندهی شاخص‌های اقتصادی با احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: یکی از وظایف سازمان مدیریت و برنامه ریزی، پیگیری برنامه های در حال اجرا است، از این رو احیای این سازمان، دستیابی به اهداف را تقویت می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44584.jpg ساماندهی,شاخص‌های,اقتصادی,با,احیای,سازمان,مدیریت,و,برنامه,ریزی Icana

غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ضرورت احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی، گفت: برای درک ضرورت احیای این سازمان، ابتدا باید اثرات تعطیلی آن را بررسی کرد، به نحوی که بی نظمی در اقتصاد و جریان های پولی- مالی، ثمره تعطیلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: اخلال در سیستم استخدامی کشور را می توان  یکی از ضعف های انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی دانست  که این مهم احیا مجدد این سازمان را ضروری کرده است.

وی ادامه داد: تعطیلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و حذف شورای اقتصاد، جریانات مالی- پولی و نظم اقتصاد کشور را بر هم زد و با تشکیل مجدد این سازمان، شاهد رفع مشکلات در مسایل پولی- مالی خواهیم بود.

 وی دلیل تعلل دولت در احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی از سوی دولت یازدهم را نامشخص اعلام کرد و گفت: تاکنون پاسخ قانع کننده ای از سوی مسئولین دولت در این زمینه داده نشده، اما ادامه این وضعیت، چندان به نفع اقتصاد و دولت نیست.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در رابطه با تاثیر احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر ضابطه مند کردن رفتارهای دولت نیز گفت: متاسفانه برخی، تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی را باعث محدود کردن اختیارات دولت در تصمیم گیری ها می دانند، اما این مشاوره غلطی است که معمولا به دولت ها داده می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم در رابطه با تاثیرات احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر اقتصاد نیز اظهار داشت: احیای این سازمان، دستیابی به اهداف را تقویت می کند، بطور مثال برنامه خروج از رکود را سازمانی باید پیگیری کند که این وظیفه در گذشته بر عهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود، از این رو احیای مجدد مجموعه مذکور، بسیاری از برنامه‌های اقتصادی را که به دلیل عدم مدیریت، با چالش مواجه اند را محقق خواهد ساخت.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس، در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر مجزا شدن سازمان اداری و استخدامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز بیان کرد: این موضوع تفاوت چندانی ندارد، مهم پیاده سازی جریان کارشناسی در دولت بوده، اما شرایط کنونی با تشکیل یک مجموعه سازگارتر است، هرچند که با مجزا شدن هم، مجموعه ها زیر نظر رییس جمهور فعالیت می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet