خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/18 13:41:06
سرویس فرهنگی
در پی سفر فراکسیون زنان به کشور بنگلادش ارائه شد:

گزارش میرگلوبیات از سفر فراکسیون زنان به کشوری که نخست وزیر و رییس مجلس آن خانم هستند

عضو فراکسیون زنان مجلس دستاوردهای سفر فراکسیون متبوع خود به بنگلادش را تشریح کرد.
گزارش میرگلوبیات از سفر فراکسیون زنان به کشوری که نخست وزیر و رییس مجلس آن خانم هستند عضو فراکسیون زنان مجلس دستاوردهای سفر فراکسیون متبوع خود به بنگلادش را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/75607.jpg گزارش,میرگلوبیات,از,سفر,فراکسیون,زنان,به,کشوری,که,نخست,وزیر,و,رییس,مجلس,آن,خانم,هستند Icana

شهلا میر گلو بیات در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت  در تشریح سفر اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به کشور بنگلادش گفت: کشور بنگلادش در سال 1971 از پاکستان جدا شد و به استقلال رسید به تازگی اقداماتی برای زنان و دختران انجام می‌دهند از جمله تشویق دختران برای حضور در مدرسه با دادن مشوق‌هایی مانند اینکه اگر از هر خانواده 3 دختر در مدرسه حاضر شود یک پرس غذای رایگان به آنها داده می‌شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: نخست وزیر کشور بنگلادش به عنوان بالاترین مقام دولتی این کشور و همچنین رئیس مجلس بنگلادش هر دو خانم هستند که در این سفر جلسات خوبی با آنها داشتیم.

میرگلو بیات هم چنین تصریح کرد:متاسفانه در اثر تبلیغات سو کشورهای غربی در بنگلادش تصور درستی از وضعیت زنان در ایران وجود نداشت و در این سفر در این سفر تا حدود زیادی نوع نگاه به زنان کشورمان و جایگاه آنها اصلاح شد.

وی با بیان این که در این سفر بیش از 10 جلسه با مسئولان ارشد این کشور برگزار شد، گفت:همچنین ظرف دو ماه آینده همایش دیگری در بنگلادش در خصوص زنان و کودکان برگزار می‌شود که از کشور ما نیز دعوت شد تا در این همایش حضور داشته باشند.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: همچنین کشور بنگلادش به تازگی برای جلوگیری از هرگونه خشونت علیه زنان و کودکان اقداماتی را انجام داده است از جمله این اقدامات راه اندازی مراکزی برای حمایت‌های پزشکی و حقوقی است که 10 وزارتخانه در آنجا با هم همکاری می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet