عید سعید غدیرخم
1393/05/18 18:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد:

وضعیت بانکداری دولت روحانی و عملکرد بانک ملی و شرکت های وابسته بعد از قضیه 3000 میلیارد

برخی جوسازی می کنند که بانک ملی ورشکسته شده که ما چنین چیزی را قبول نداریم و اتفاقا این بانک اکنون بسیاری قوی است و استخوان بندی این بانک بسیار محکم است و با عملکرد بسیار مثب مدیریت فعلی، قطعا مجلس هم از ان عملکرد راضی است و از آن حمایت می کند.
وضعیت بانکداری دولت روحانی و عملکرد بانک ملی و شرکت های وابسته بعد از قضیه 3000 میلیارد برخی جوسازی می کنند که بانک ملی ورشکسته شده که ما چنین چیزی را قبول نداریم و اتفاقا این بانک اکنون بسیاری قوی است و استخوان بندی این بانک بسیار محکم است و با عملکرد بسیار مثب مدیریت فعلی، قطعا مجلس هم از ان عملکرد راضی است و از آن حمایت می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/73492.jpg وضعیت,بانکداری,دولت,روحانی,و,عملکرد,بانک,ملی,و,شرکت,های,وابسته,بعد,از,قضیه,3000,میلیارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل ازبولتن نیوز؛غلامرضا تاجگردون به تشریح وضعیت بانکی کشور پرداخت.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به خبرنگار ما گفت: شرایط بانک ها به طور کلی در وضعیت مناسبی نیست و دلیل آن حجم بدهی بالا به بانک مرکزی است و هزینه های که در سنوات گذشته بانک ها انجام داده باعث انباشت بدهی بانک ها به بانک مرکزی است.

وضعیت بانکداری دولت روحانی و عملکرد بانک ملی و شرکت های وابسته بعد از قضیه 3000 میلیارد
تاجگردون افزود هر چه حجم بدهی به بانک مرکزی بالاتر رود در نتیجه جرایم هم برای بازپرداخت آنها سنگین تر و با سود بیشتری مطالبه خواهد شد و این موضوع عملا توان سیستم بانکی کشور را کاهش می دهد.

نماینده گچساران و باشت در مجلس گفت: در یک سال گذشته و با روی کارآمدن دولت روحانی اتفاق خوبی که صورت گرفت این بود که بانک ها مانند سابق هزینه نکرده و بدهی خود را به بانک مرکزی کاهش دادند و عملا از ایجاد تورم در جامعه جلوگیری کردند.
تاجگردون افزود در این میان البته نقش بانک ملی به عنوان بزرگترین بانک دولتی برجسته تر بوده است و شرایط البته به گونه ای است که منابع بانک ها به دلیل سیاست های غلط گذشته کاهش یافته و آنها اکنون مجبورند با منابع محدود فعالیت خود را ادامه دهند و در واقع فشار کنونی روی سیستم بانکی نشات گرفته از رفتارهای گذشته است.

دکتر غلامرضا تاجگردون در مورد بانک ملی نیز گفت، بانک ملی بعد از موضوع پرونده ۳۰۰۰ میلیاردی آسیب های فراوانی دید و هجمه زیادی علیه بزرگترین بانک دولتی کشور شکل گرفت.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت، به طور کلی عملکرد مدیریت بانک ملی را بعد از پرونده ۳۰۰۰ میلیارد مثبت و رود به رشد می دانم، بعد از جریان ۳۰۰۰ میلیارد مدیریت خوبی شد تا فروپاشی در این بانک اتفاق نیفتد و اعتبار آن در کشور حفظ شود.

عضو مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد افزود، با روی کار آمدن دولت روحانی و قرار گرفتن دکتر همتی در راس هرم مدیرت بانک ملی، از آنجا که خود آقای همتی فردی باتجربه است، توانست فشار را روی بانک کلی کاهش دهد و همچنین در شفاف سازی در موضوعات مختلف در این بانک اقدامات روشن و برجسته ای صورت داد.

تاجگردون گفت برخی جوسازی می کنند که بانک ملی ورشکسته شده که ما چنین چیزی را قبول نداریم و اتفاقا این بانک اکنون بسیاری قوی است و استخوان بندی این بانک بسیار محکم است و با عملکرد بسیار مثب مدیریت فعلی، قطعا مجلس هم از ان عملکرد راضی است و از آن حمایت می کند.

نماینده گچساران و باشت پیرامون شرکت های وابسته به بانک ملی نیز گفت، بانک ملی در زمینه بنگاه داری در یک دوره ای در زمان واگذاری شرکت های که توجیه نداشته و به اجبار به بانک ملی تحمیل شد، عملکرد قابل قبولی داشته است و این بانک توانست بسیاری از شرکت ها را ساماندهی کرده و از نظر اقتصادی آنها را به توجیه برساند.

تاجگردون در پایان عملکرد بانک ملی در مورد شرکت های مربوط به پتروشیمی و سیمان را بسیار خوب توصیف کرد و بانک ملی نشان داد می تواند با حمایت از مجموعه های تولیدی و صنعتی ، بخش خصوصی را فعال کرده و حتی توان رقابتی آنها را در سطح بین المللی افزایش دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet