عید سعید غدیرخم
1393/05/19 10:48:33
سرویس فرهنگی
کوهکن :

محتوای "من روحانی هستم" محرمانه نبود

عضو هیات رییسه مجلس هشتم با بیان این که دولت از مستند من روحانی هستم شکایتی نکرد بنابراین محتوای آن مصداق نشر اکاذیب و از مصادیق مجرمانه محسوب نمی شود، گفت: مستند من روحانی هستم تخریبی نیست اما به خودی خود توزیع سی دی های فاقد مجوز از وزارت ارشاد جرم است.
محتوای "من روحانی هستم" محرمانه نبود عضو هیات رییسه مجلس هشتم با بیان این که دولت از مستند من روحانی هستم شکایتی نکرد بنابراین محتوای آن مصداق نشر اکاذیب و از مصادیق مجرمانه محسوب نمی شود، گفت: مستند من روحانی هستم تخریبی نیست اما به خودی خود توزیع سی دی های فاقد مجوز از وزارت ارشاد جرم است. https://cdn.icana.ir/d/019/42999.jpg محتوای,"من,روحانی,هستم",محرمانه,نبود Icana

محسن کوهکن نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه موضع گیری ها در قبال مستند "من روحانی هستم" مختلف بوده است، اظهار کرد: با اینکه محتوای مستند درباره شخص اول اجرایی کشور یعنی رئیس جمهور بوده است از آنجایی که شکایتی از سوی مسئولین صورت نگرفته است محتوای آن مصداق نشر اکاذیب و از مصادیق مجرمانه محسوب نمی شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس هشتم شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از طرفی اگر در این مستند توهین به شخصیت ها بود مدعی العموم می توانست وارد عمل شده و اقدام کند.

وی در ادامه با اشاره به رأی اکثریت قاطع حقوقدانان، یادآور شد: حقوقدانان نیز معتقدند در این مستند مطلبی گفته نشده که بگوییم جرمی صورت گرفته است.

کوهکن ادامه داد: اما در این رابطه که این سی دی بدون مجوز در فروشگاه های سروش قرار گرفته است به خودی خود و بدون توجه به محتوا جرم محسوب می شود و رسیدگی های قانونی خودش را دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس هشتم شورای اسلامی درباره عملکرد صداوسیما درباره در اختیار قرار دادن اسناد این سازمان در اخیتار یک شرکت خصوصی، گفت: نشر نوشته یا فیلمی که محرمانه، خیلی محرمانه و به کلی سری باشد جرم است اما وقتی یک مطلبی از مصادیق محرمانه به شمار نمی رود، نشر و پخش آن مسئولیتی را متوجه فرد نمی کند.

وی افزود: اما اگر پخش و نشر اسناد صداوسیما منجر به تهدید آبرو و تعرض به حریم افراد باشد، حتی یک فرد عادی نیز می تواند شکایت کند و از طرق قضایی وارد شود.

کوهکن در پایان تأکید کرد: به نظر من بهتر است مسائل مهم را فدای حاشیه نکرده و از آنجایی که مسئولین شکایت قانونی در این زمینه نداشته اند با یک رویه آرام از کنار قضیه عبور کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet