خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/19 11:59:18
سرویس صحن
سعدون‌زاده در نطق میان‌دستور

استان خوزستان از طرح‌های وزیر نیرو در رود کارون حمایت می‌کند

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با حمایت از بازگشت آب سرچشمه‌های کارون نسبت به اعمال فشار برای گرفتن منافع بیشتر توسط برخی نمایندگان، انتقاد کرد.
استان خوزستان از طرح‌های وزیر نیرو در رود کارون حمایت می‌کند رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با حمایت از بازگشت آب سرچشمه‌های کارون نسبت به اعمال فشار برای گرفتن منافع بیشتر توسط برخی نمایندگان، انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44057.jpg استان,خوزستان,از,طرح‌های,وزیر,نیرو,در,رود,کارون,حمایت,می‌کند Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد سعدون‌زاده در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 مرداد) در نطق میان‌دستور خود گفت: آتش‌سوزی مهیبی که در یکی از پاساژهای آبادان موسوم به کادوس 4 رخ داد، متاسفانه لطمات جبران‌ناپذیری به شهروندان آبادانی در تاریخ 29 تیرماه سال جاری وارد کرد و عید سعید فطر را نه در کام مردم آبادان بلکه برای کل خوزستانی‌ها تلخ نمود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: اتفاقات اخیر غزه در واقع نمونه عینی نسل‌کشی و ویرانگری است. من این جنگ را به نیابت از ملت شریف ایران محکوم می‌نمایم و در شگفتم این نظام پوسیده بین‌المللی و سازمان‌های به اصطلاح مدافع حقوق بشر چگونه در برابر کشتار زنان و کودکان و پیرمردان فلسطینی و بمباران مساجد و بیمارستان‌ها، حتی محل پناهندگان سازمان ملل در سکوت هستند.

وی افزود: آمریکای جنایتکار را محکوم می‌کنم، به دلیل اینکه رژیم سلطه‌گر و زورگوی صهیونیستی را علی‌رغم جنایت علیه بشریت به جای محکوم کردن و پیشگیری از این همه ویرانگری و نسل‌کشی، جایزه 225 میلیون دلاری را برای ترمیم گنبد آهنین به این رژیم تقدیم می‌کند. ملت ایران این پدیده را محکوم می‌کند.

سعدون‌زاده تصریح کرد: ظهور پدیده مذهب علیه مذهب توسط تکفیری‌های موسوم به داعش که مذهب را آلت دست و ویرانگری خود قرار داده‌اند، محکوم می‌نماییم.

نماینده مردم آبادان در مجلس  گفت: پدیده آتش سوزی مهیب پاساژ کادوس 4 مستقیماً به وزیر کشور و در انجام حمایت‌های همه‌جانبه از آسیب‌دیدگان در وظایف وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گنجد. انتظارم از وزیر کشور این است که با اعزام یک هیات کارشناسی افراد مقصر، خاطی و سهل‌انگار را مورد بازخواست قرار دهد.

وی بیان کرد: برخی از سازمان‌های فعال وزارت کشور در شهرستان آبادان دچار قصور و تقصیر بَینّی هستند که اگر درست عمل می‌کردند می‌توانستند از حجم این فاجعه و ‌آسیب‌های جدی آن بکاهند. متاسفانه با سهل‌انگاری پیش‌آمده در سازمان شهرداری، آتش‌نشانی و برخی سازمان‌های مرتبط موجب شد این فاجعه گسترش و عمومیت وحشتناکی بگیرد به گونه‌ای که بیش از 150 کاسب تمام داشته‌ها و سرمایه‌های خود را در چند ساعت از دست بدهند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه امیدوارم وزیر کشور با اهتمام و جدیت این موضوع را پیگیری کند، گفت: از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی می‌خواهم با اختصاص وام‌های کم‌بهره این عزیزان را به زندگی روزمره و طبیعی خود بازگردانند.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: از مواضع مبتنی بر عدالت و واقع‌بینی رئیس جمهوری در سفر ایشان به استان چهارمحال و بختیاری دفاع می‌کنم. به دلیل اینکه این بزرگوار انتقال آب از سرشاخه‌های کارون را برای مصارف کشاورزی و صنعتی غیرکارشناسی دانستند و حقابه را تنها برای آب شرب دانستند.

سعدون زاده با دفاع از رویکرد دولت در رودخانه کارون گفت: برخی افراد زیاده‌خواه و افرادی که براساس منطق لابی‌های فریبکارانه هنوز در گذشته سیر می‌کنند و گمان می کنند با تهدید وزیر نیرو به طرح استیضاح  می‌توانند خرد جمعی مجلس شورای اسلامی را به‌عنوان عصاره فضائل ملت ایران و حداقل 7 میلیون نفر از ساکنان جلگه خوزستان و زاگرس بزرگ را به بازی بگیرند، می‌گوییم که این منطق، منطق درستی نیست.

وی تصریح کرد: از وزیر نیرو به دلیل تعطیل کردن پروژه‌های تونل گلاب 2 و بهشت‌آباد تشکر و از ایشان به نمایندگی از نمایندگان مجمع استان خوزستان حمایت می کنم و موضوعات مطرح شده بی مورد است.

نماینده آبادان همچنین گفت:  از رئیس جمهوری می خواهم طرح ارتقاع شهراروندکنار را به شهرستان وارد روند اجرایی کنند. فازدوم پالایشگاه آبادن نیز موضوعی است که باید هرچه سریع تر وارد برنامه فاینانس شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet