هدر اصلی
1393/05/19 12:17:41
سرویس صحن

هیات رئیسه مجلس نحوه معرفی و انتخاب اعضای ناظر در شورای صدا و سیما را بررسی می‌کند

به گفته نائب رئیس مجلس موضوع انتخاب اعضای ناظر در شورای نظارت بر صدا و سیما مورد نقد تعدادی از نمایندگان قرار گرفته از این رو هیات رئیسه این موضوع را بررسی و در هفته آینده اعلام نظر می کند.
هیات رئیسه مجلس نحوه معرفی و انتخاب اعضای ناظر در شورای صدا و سیما را بررسی می‌کند به گفته نائب رئیس مجلس موضوع انتخاب اعضای ناظر در شورای نظارت بر صدا و سیما مورد نقد تعدادی از نمایندگان قرار گرفته از این رو هیات رئیسه این موضوع را بررسی و در هفته آینده اعلام نظر می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43446.jpg هیات,رئیسه,مجلس,نحوه,معرفی,و,انتخاب,اعضای,ناظر,در,شورای,صدا,و,سیما,را,بررسی,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسن ابوترابی فرد در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 مرداد)  مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر آئین نامه ای نصرالله پژمان فر  درباره انتخاب اعضای ناظر در شورای نظارت بر مطبوعات و صداو سیما گفت: درباره اینکه چه تعداد از نمایندگان برای عضویت در شورای نظارت بر صدا و سیما و نظارت بر مطبوعات معرفی شوند هیات رئیسه هفته آینده اعلام نظر می‌کنند.

گفتنی است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در تذکری به استناد ماده 218 آئین نامه داخلی مجلس گفت: براساس این ماده برای انتخاب ناظران کمیسیون­های تخصصی و یا مجلس شورای اسلامی، کمیسیون ذی‌ربط موظف است حداقل به تعداد دوبرابر مورد نیاز از نمایندگان داوطلب واجد شرایط را به مجلس معرفی نماید تا مجلس نسبت به انتخاب تعداد مورد نیاز اقدام کند و مرجع تشخیص اینکه چه تعداد نماینده معرفی شود کمیسیون است.

نصرالله پژمان فر با اشاره به اینکه در دو انتخاباتی که امروز برگزار شد نمایندگان تذکری ندادند، گفت: کمیسیون فرهنگی در انتخابات دوره قبل ،شورای نظارت بر صدا و سیما و مطبوعات دو برابر معرفی کرده بود که هیات رئیسه آن را خلاف آئین نامه معرفی کرد این درحالی است که در دو انتخاباتی که امروز برگزار شد دو برابر عضو ناظر نماینده معرفی شده بود و کسی هم اعتراض نکرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی به نامه حسین مظفر به احمد سالک اشاره کرد و گفت: در این نامه خطاب به رئیس کمیسیون فرهنگی آمده است که دومین سال فعالیت نمایندگان ناظر پش از تاریخ 8/5/93 به تدریج به پایان می رسد بر این اساس ماموریت علی مطهری در 11/5/93 به عنوان عضو در هیات نظارت بر مطبوعات پایان می یابد، یعنی الان ناظری در این هیات نداریم.

وی افزود: این تصمیم را تبعیض ناروا و ظلم به تصمیم کمیسیون فرهنگی می‌دانم که اجازه ندادند کمیسیون افراد داوطلب را معرفی کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از هیات رئیسه خواست تا ضمن عذرخواهی در جلسه بعدی انتخابات را با همان ترتیب و اعلام نظر کمیسیون فرهنگی اجرا کنند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: درباره اینکه چه تعداد از نمایندگان برای عضویت در شورای نظارت بر صدا و سیما و نظارت بر مطبوعات معرفی شوند هیات رئیسه هفته آینده اعلام نظر می‌کنند.

ابوترابی فرد گفت: رئیس مجلس با توجه به نقد و اعتراضی که تعداد زیادی از نمایندگان به نحوه معرفی اعضای کمیسیون فرهنگی برای عضویت در شورای نظارت بر مطبوعات و صد او سیما داشتند این موضوع را قابل بررسی در هیات رئیسه تشخیص دادند و چون درباره سایر شوراها اعتراضی نبود طبق روال گذشته انجام شد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet