ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/19 12:59:42
سرویس صحن
حلیمه عالی در تذکر شفاهی:

هزینه آب و برق سیستانی ها با چه منطقی بر اساس تعرفه مناطق خوش آب و هوا محاسبه می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وزیر بهداشت و درمان خواست تا هزینه آب و برق منطقه سیستان را براساس تعرفه مناطق خوش آب و هوا محاسبه نکند.
هزینه آب و برق سیستانی ها با چه منطقی بر اساس تعرفه مناطق خوش آب و هوا محاسبه می شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وزیر بهداشت و درمان خواست تا هزینه آب و برق منطقه سیستان را براساس تعرفه مناطق خوش آب و هوا محاسبه نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/44974.jpg هزینه,آب,و,برق,سیستانی,ها,با,چه,منطقی,بر,اساس,تعرفه,مناطق,خوش,آب,و,هوا,محاسبه,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حلیمه عالی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان سقوط هواپیمای ایران 140 خطاب به وزیر نیرو گفت: با توجه به شرایط سخت زندگی در سیستان و طوفان هایی با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت و غلظت بالای ریزگردها و 5 برابر استاندارد و قطع آب و برق چرا هزینه آب و برق سیستانی ها براساس تعرفه مناطق خوش آب و هوا محاسبه می شود.

نماینده مردم زابل و زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی از استاندار سیستان برای حل مشکل اخیر حوزه انتخابیه اش تشکر کرد و افزود: آیا مسئولان محترمی که درباره تعرفه برق چنین تدبیر نموده اند حاضرند یک هفته تیر یا مرداد را در سیستان زندگی کنند.

وی خواستار خاتمه دادن به قطع آب در منطقه سیستان شد و خطاب به وزیر نیرو گفت: سازمان عمران یک فرصت برای منطقه بود که متأسفانه به دلیل سوء مدیریت ها تبدیل به شرکت توسعه آب و خاک سیستان شد و آن هم به دلیل عدم حمایت در حال انحلال است از این رو ضمن درخواست تقویت شرکت توسعه آب و خاک سیستان خواستار تأسیس سازمان عمران سیستان هستم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزیر ورزش چرا مسئولین نسبت  به ورزش منطقه بی تفاوت هستند و ورزش های بومی مخصوصا کبدی که خواستگاه جهانی آن سیستان است حمایت نمی شود و فدراسیون این ورزش ملی فقط جنبه فامیلی و منطقه ای پیدا کرده است و سیستان و بلوچستان را حذف کردند.

عالی در ادامه فرمانده نیروی انتظامی  را مورد خطاب قرارداد و گفت: اگر این نیرو نمی تواند ناهنجاری های منطقه را مهار کند تأمین امنیت منطقه را به سپاه پاسداران و بسیج سپاه واگذار کند.

به گفته نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس مردم سیستان همچنان از بیکاری و فقر رنج می برند.

وی با بیان اینکه سفر رئیس جمهور در ابتدای سال جاری امید مردم سیستان را دو چندان کرد افزود: علی رغم دستور رئیس جمهور هنوز هیچگونه راهکار اجرایی برای ایجاد منطقه آزاد تجاری مشاهده نمی شود و شهرک های صنعتی همچنان تعطیل هستند و کارخانه ای که بتواند از خیل عظیم بیکاران تعدادی را مشغول و در منطقه ماندگار کند وجود ندارد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: شرایط اقلیمی و سیاسی کاری برخی دستگاه ها در جامعه باعث شده که کارمندان هم آهنگ مهاجرت از سیستان را داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet