هدر اصلی
1393/05/19 15:00:18
سرویس اجتماعی
خضری:

ضرورت جایگزینی قرص برنج برای استفاده در محصولات کشاورزی/نحوه دسترسی به قرص برنج محدود شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از اینکه امروزه قرص برنج به راحتی در دسترس همگان قرار می‌گیرد، گفت: تغییر نحوه مصرف تنها راه جلوگیری از استفاده قرص برنج برای محصولات کشاورزی است به طوریکه باید برای استفاده از این قرص در محصولات کشاورزی جایگزین درنظر گرفته شود.
ضرورت جایگزینی قرص برنج برای استفاده در محصولات کشاورزی/نحوه دسترسی به قرص برنج محدود شود عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از اینکه امروزه قرص برنج به راحتی در دسترس همگان قرار می‌گیرد، گفت: تغییر نحوه مصرف تنها راه جلوگیری از استفاده قرص برنج برای محصولات کشاورزی است به طوریکه باید برای استفاده از این قرص در محصولات کشاورزی جایگزین درنظر گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/76105.jpg ضرورت,جایگزینی,قرص,برنج,برای,استفاده,در,محصولات,کشاورزی/نحوه,دسترسی,به,قرص,برنج,محدود,شود Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری انتشار آمار پزشکی قانونی درباره مرگ 191 نفر در اثر مصرف قرص برنج، افزود: اغلب مصارف این قرص‌ها برای سیلوها و غلاتی مانند برنج و گندم بوده که به منظور جلوگیری از آفاتی که به برنج وارد می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ با تاکید بر اینکه قرص برنج برای خودکشی مورد مصرف عده‌ای نیز قرار می‌گیرد، ادامه داد: مصرف این قرص به دلیل وجود سهم مهلک در آن، مرگ دردناکی دارد و چند روز طول می‌کشد تا به مرگ فرد بینجامد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره مرگ افراد با استشمام قرص برنج، تاکید کرد: متاسفانه تنفس بوی قرص برنج نیز سلامت افراد را تحت الشعاع قرار داده  و جان استشمام‌کنندگان را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه درمانی برای مصرف قرص برنج وجود ندارد، افزود: این قرص به جهت جلوگیری از آفت‌زدگی برخی محصولات کشاورزی مورد استفاده کشاورزان قرار می‌گیرد و با مجوز وزارت جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در سیلوها استفاده می‌شود.

خضری با تاکید بر اینکه تغییر نحوه مصرف تنها راه جلوگیری از استفاده قرص برنج برای محصولات کشاورزی است، یادآور شد: باید برای استفاده از این قرص در محصولات کشاورزی جایگزینی درنظر گرفته شود تا استفاده روتین از قرص برنج از میان برداشته شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: قرص برنج به راحتی می‌تواند در دسترس همگان قرار گیرد و در فروشگاه‌های سموم آفات نباتی گیاهی خریداری می‌‌شود لذا ضروری است تا در نحوه دسترسی آن نیز تجدید نظر صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet