ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/19 16:15:29
سرویس اقتصادی
قوامی:

بانک‌ها به دلیل سود پایین تسهیلات مبادله‌ای به تولیدکنندگان وام نمی دهند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره عدم ارائه تسهیلات مبادله ای از سوی بانک ها، گفت: به دلیل اینکه سیستم بانکی تنها به سود فکر می کند از ارائه تسهیلات مبادله ای با نر خ سود کم به تولیدکنندگان استقبال نمی کند.
بانک‌ها به دلیل سود پایین تسهیلات مبادله‌ای به تولیدکنندگان وام نمی دهند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره عدم ارائه تسهیلات مبادله ای از سوی بانک ها، گفت: به دلیل اینکه سیستم بانکی تنها به سود فکر می کند از ارائه تسهیلات مبادله ای با نر خ سود کم به تولیدکنندگان استقبال نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43156.jpg بانک‌ها,به,دلیل,سود,پایین,تسهیلات,مبادله‌ای,به,تولیدکنندگان,وام,نمی,دهند Icana

هادی قوامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی درباره عملکرد بانک ها در ارائه تسهیلات بانکی ،گفت: به دلیل اینکه ارائه تسهیلات در قالب عقود مشارکتی از نرخ سود بیشتری برخوردار است بنابراین انگیزه بانک ها برای این کار بیشتر است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک‌ها از ارائه تسهیلات بانکی مبادله ای به دلیل نرخ سود پائین استقبال چندانی نمی کنند بنابراین باید دولت با ادامه کاهش نرخ تورم زمینه ای را فراهم کند که نرخ سود مبادله ای با سود مشارکتی به هم نزدیک شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: منابع مالی بانک ها به دو بخش تقسیم می شود که تامین بخشی از منابع مالی بانک ها هزینه بر بوده این در حالی است که تامین بخش  دیگر مانند سپرده های قرض الحسنه و حساب جاری مردمی که رقم مناسبی است، هزینه ای برای بانک ها نخواهد داشت.

قوامی درباره اقدامات اقتصادی که به رونق تولید کمک می کند، گفت: در صورت ادامه کاهش نرخ تورم زمینه کاهش نرخ سود بانکی فراهم می شود که انجام این مهم مطلوب تولیدکنندگان است به دلیل اینکه تسهیلات بانکی با نرخ سود بالا مشکلات تولید ر احل نمی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: ارائه تسهیلات بانکی با نرخ سود بالا باعث می شود منابع بانکی منحرف و به فعالیت های دلالی سوق داده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet