خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/19 17:29:48
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با نائب رئیس مجلس لیتوانی :

نقش آمریکا در ایجاد بحران در خاورمیانه غیر قابل انکار است

گریداس سیساس نائب رئیس مجلس لیتوانی و مجیسلواس زاسچیورینسکاس رئیس گروه دوستی پارلمانی لیتوانی – ایران و هیات همراه پیش از ظهر امروز بطور جداگانه با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفتگو کردند.
نقش آمریکا در ایجاد بحران در خاورمیانه غیر قابل انکار است گریداس سیساس نائب رئیس مجلس لیتوانی و مجیسلواس زاسچیورینسکاس رئیس گروه دوستی پارلمانی لیتوانی – ایران و هیات همراه پیش از ظهر امروز بطور جداگانه با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفتگو کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/76079.jpg نقش,آمریکا,در,ایجاد,بحران,در,خاورمیانه,غیر,قابل,انکار,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاء الدین بروجردی در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت تبادل هیاتهای سیاسی و پارلمانی میان ایران و لیتوانی گفت: گسترش مناسبات پارلمانی نقش بسزایی در توسعه ارتباطات و همکاری کشورها دارد.

وی افزود: دیپلماسی پارلمانی عاملی مهم در تعمیق روابط در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و صنعتی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کشتار مردم مظلوم غزه توسط رژیم صهیونیستی گفت: هیچ واقعه ای در نیم قرن اخیر به اندازه کشتار کودکان غزه توسط رژیم صهیونیستی قلب مردم جهان را جریحه دار نکرده است.

وی افزود: حمایتهای تاسف بار امریکا از رژیم صهیونیستی و عمل نکردن سازمان ملل به وظایف خود باعث تداوم کشتار مردم مظلوم غزه توسط این رژیم خونخوار شده است.

بروجردی در ادامه با اشاره به افزایش اقدامات تروریستی در منطقه گفت: نقش آمریکا در ایجاد بحران در خاورمیانه غیرقابل انکار است و اشتباه راهبردی غرب در حمایت از تروریستها در سوریه باعث وقوع تحولات تروریستی در عراق و لبنان است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار بر لزوم استفاده از فرصتهای موجود برای گسترش همکاری های دوجانبه و منطقه ای ایران و لیتوانی تاکید کرد.

گریداس سیساس نائب رئیس مجلس لیتوانی نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: فرصت سفر به ایران موجب آشنایی نزدیک با واقعیتهای جامعه ایرانی و فهم اخبار مغرضانه دروغینی است که در غرب علیه جمهوری اسلامی جریان دارد و دربازگشت به کشورم این حقایق را برای مردم لیتوانی بازگو می کنم.

وی در ادامه افزود: دولت و مجلس لیتوانی از روند توسعه مناسبات با ایران در عرصه های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی استقبال می کند.

همچنین در ادامه این دیدار مجیسلواس زاسچیورینسکاس رئیس گروه دوستی پارلمانی لیتوانی و ایرانگ نیز در  با اشاره به اهمیت ارتباطات پارلمانی گفت: گسترش همکاریهای دو کشور در عرصه های مختلف در گرو آشنایی هرچه بیشتر نمایندگان دو ملت است.

وی در پایان این دیدار خواستار افزایش مشورت و رایزنی میان مسئولان دو کشور در مسائل دوجانبه، منطقه ای و جهانی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet