هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
طاهری با اشاره به جلسه کمیسیون فرهنگی خبر داد:

تصویب 8 بند از طرح حمایت از احداث، تجهیز، نوسازی و مدیریت مساجد کشور

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حال حاضر متولی قانونی برای رسیدگی به امور مساجد وجود ندارد از این رو مجلس به دنبال معرفی متولی برای ساماندهی به این امور است.
یکشنبه 19 مرداد 1393 ساعت 17:21
تصویب 8 بند از طرح حمایت از احداث، تجهیز، نوسازی و مدیریت مساجد کشور سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حال حاضر متولی قانونی برای رسیدگی به امور مساجد وجود ندارد از این رو مجلس به دنبال معرفی متولی برای ساماندهی به این امور است. http://cdn.icana.ir/d/019/53568.jpg تصویب,8,بند,از,طرح,حمایت,از,احداث،,تجهیز،,نوسازی,و,مدیریت,مساجد,کشور Icana

سیدعلی طاهری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه، 19 مرداد) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: کارگروهی در کمیسیون فرهنگی برای رسیدگی به امور مساجد تشکیل شد که در نتیجه آن طرحی تحت عنوان حمایت از احداث، تجهیز، نوسازی و مدیریت مساجد کشور و پیگیری امور نمازخانه ها شکل گرفت.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بعد از اینکه یک فوریت بودن این طرح در صحن علنی به تصویب رسید به کمیسیون ارجاع شد تا موارد آن بررسی شود که عصر امروز حدود 8 مورد آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی درباره کلیات این طرح خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر احداث، تجهیز و مکان یابی جهت احداث مساجد متولی ندارد و در هر نقطه ای که اهالی آن توان مالی داشته و دلسوز هستند، ممکن است مسجدی بنا کنند.

طاهری ادامه داد: از این رو بسیاری از مناطقی که توان مالی ندارند به تبع مسجدی هم ندارند و یا وقتی در حین ساخت مسجد با مشکل مالی روبرو می شوند، کار بنا زمین می ماند از این رو لازم است که یک متولی قانونی وجود داشته باشد تا بتواند مشکلات مربوط به این حوزه را بررسی کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000