ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/20 08:53:37
سرویس سیاسی

نایب‌رئیس مجلس لیتوانی با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد

آلگریداس سیساس نایب‌رئیس مجلس لیتوانی عصر روز گذشته با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
نایب‌رئیس مجلس لیتوانی با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد آلگریداس سیساس نایب‌رئیس مجلس لیتوانی عصر روز گذشته با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/76096.jpg نایب‌رئیس,مجلس,لیتوانی,با,رئیس,مجلس,شورای,اسلامی,دیدار,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکترعلی لاریجانی در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت تحرک بیشتر ارتباطات پارلمانی میان مجالس دو کشور گفت: توسعه همکاری‌های پارلمانی می‌تواند به رشد و گسترش مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین منجر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین افزود: بایستی با آشنایی هر چه بیشتر بخش‌های خصوصی و اتاق‌های بازرگانی دو کشور به توسعه مناسبات تجاری و بازرگانی میان ایران و لیتوانی کمک کرد.

آقای لاریجانی در پایان بر ضرورت تداوم رایزنی و مشورت‌های مستمر در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی و انتقال تجربیات در امر قانونگذاری میان مجالس دو کشور تاکید کرد.

در ادامه این دیدار آقای الگریداس سیساس نایب‌رئیس مجلس لیتوانی با اظهار خشنودی از سفر به کشورمان آن را سبب آشنایی با واقعیات موجود در ایران دانست و گفت: بسترهای مناسبی در زمینه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی به ویژه روابط پارلمانی میان لیتوانی و جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

وی در همین راستا افزود: پارلمان لیتوانی بر توسعه مناسبات با ایران تاکید دارد.

وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به روند مثبت گفت‌وگوهای 1+5 با ایران افزود: پارلمان لیتوانی امیدوار است شاهد ارتقای روابط میان کشورهای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران باشد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet